dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

V Praze 13 začal Festival volného času. Známe jeho program

Všechny víkendy a další dny od 7. září do 5. října budou v třinácté městské části věnovány Festivalu volného času. Cílem akce je představit veřejnosti všechny organizace, které pořádají různé aktivity pro oživení volného času druhých.

Tyto organizace dostanou prostor k prezentaci jejich činností a nejen obyvatelé Prahy 13 budou mít možnost seznámit se s nimi, vyzkoušet si je, případně se aktivně zapojit. Festivalové aktivity se uskuteční na několika místech Prahy 13 – v Centrálním parku, ve Sportovní hale Lužiny v Bellušově ulici, v Kulturním domě Mlejn a ve Spolkovém domě. Převážná část akcí se bude odehrávat o víkendech.

Jednotlivé víkendy jsou tematicky zaměřené – ten první (7. – 8. září.) se soustředí na prezentaci pestrého výběru zájmových kroužků Domu dětí a mládeže Stodůlky a na pěvecké divadelní a taneční soubory.

Následující víkend se představí kynologové a základní umělecká škola, ten další sportovní kluby a poslední víkend v září patří jarmarku sociálně zaměřených organizací a dobrovolným hasičům.

„Náplň festivalu je natolik široká, že si každý přijde na své,“ zve mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Program Festivalu volného času v září:

sobota 7. 9. Prezentační program Domu dětí a mládeže Stodůlky ve Sportovní hale Bellušova (10 – 17 hod.). V 10.30 h zde bude slavnostně zahájen celý festival. • Cyklistický spolek Stodůlky si připravil tradiční vyjižďku na Karlštejn, start v 10 hod. u Sportovní haly Bellušova

neděle 8. 9. Prezentační program DDM Stodůlky pokračuje kulturní částí v KD Mlejn (10 – 13 hod.)
• Odpoledne s pěveckými sbory, tanečními a divadelními soubory v KD Mlejn (14 – 20 hod.)

úterý 10. 9. Otevřený „Turnaj starosty v pétanque“ od 11 hod. v areálu Domu pro seniory Lukáš (Trávníčkova 1746)

sobota 14. 9. Den otevřených dveří v centru Avaloka v Bellušově ul. – prezentace tradičních japonských a jiných bojových umění a sportů (9 – 12 hod.)
• Naším koníčkem jsou pejsci – odpoledne na Slunečním náměstí pro všechny pejskaře, spojené se soutěží o nejhezčího voříška v Praze 13, ve spolupráci se Základní kynologickou organizací Jinonice (13 – 17 hodin)
Do soutěže se můžete ještě přihlásit na : pardubickyb@p13.mepnet.cz
nebo na tel. 235 011 210 (p. Pardubický)

neděle 15. 9. Koncert – představení činnosti všech oborů Základní umělecké školy Stodůlky v KD Mlejn (15 – 18 hod.)

středa 18. 9. Klubobraní – nejen hudební happening pro děti a mládež. Centrální park u minigolfu. Při nepřízni počasí ve Spolkovém domě (16 – 20 hod.)

sobota 21. 9. Prezentace sportovních a volnočasových aktivit SK Hala Lužiny ve Sportovní hale Bellušova (9 – 13 hod.)
• Běh METROPOLE – masový běžecký závod na 7 km start v 10 hod. u Nepomuckého rybníka v Centrálním parku pořádá R Team – podrobnosti na www.czechbigman.cz/beh-metropole
• Orientační běh pro zájemce všech věkových kategorií – start ve 14 hod. od Sportovní haly Lužiny.
• Turnaj ve stolním tenisu pořádá TJ Sokol Stodůlky od 9 hod. v tělocvičně, K Vidouli 710.
• Sportovní víkend – turnaje v kopané, volejbalu, basketbalu a nohejbalu v režii TJ Sokol Stodůlky 13 – 17 hodin na hřišti Sokola u kostela sv. Jakuba

neděle 22. 9. Sportovní dopoledne Sportovního klubu Velká Ohrada – basketbal, branbal na basketbalovém hřišti v Centrálním parku (9 – 12 hod.).
• Otevřený volejbalový turnaj na hřišti u Kuželkárny v Centrálním parku (9 – 13 hodin).
• Závod na in-line bruslích – štafeta dvojic v Centrálním parku u Kuželkárny (od 10.00 hod.)
• Prezentace činnosti skautských oddílů z Prahy 13 (13 – 17 hod.)
• Kultura do ulic – představení mladých a začínajících hudebníků v Centrálním parku u Kuželkárny (14 – 17 hodin)

čtvrtek 26. 9. Vycházka Nordic Walking napříč Prahou 13 (start v 10 hod. v areálu Domu pro seniory Lukáš)

sobota 28. 9. Svatováclavský Jarmark aneb tak trochu kreativně.
Pořádají o.s. Prosaz, o.s. Pohoda a další organizace sociálního charakteru. Můžete si koupit práce z chráněných dílen, nebo si i něco vyrobit. Součástí jsou kreativní programy Lesů hl.m. Prahy a Muzea hl.m. Prahy nejen pro děti. Sluneční náměstí před radnicí (9.30 – 17.00 hod.)

neděle 29. 9. Odpoledne pro malé hasiče. Připravily místní sbory dobrovolných hasičů – v Centrálním parku u kuželkárny (15 – 17 hod.)


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru