dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Zpravodajství

V Praze 13 vzniklo pět tříd mateřské školy

V Praze 13 se od září otevírá pět nových tříd Mateřské školy U Stromu, na jejich vznik přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy částkou 25,5 milionu korun. Prostory pro výuku 137 dětí vznikly celkovou rekonstrukcí bývalého sportcentra. Pro děti od 3 do 6 let je určeno 56 míst, zbytek kapacit je pro 2 – 3leté děti.

Díky podpoře MŠMT vznikne do konce letošního roku celkem 149 nových tříd mateřských a základních škol.

Městská část coby zřizovatel získala dotaci na rekonstrukci z programu na rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky. Celkové náklady na rekonstrukci objektu Ovčí Hájek 2174 činily 80 milionů korun. Na projektu se finančně podílelo také Hlavní město Praha a část peněz šla také z Operačního programu Praha-pól růstu (26 milionů korun).

„Ministerstvo školství systematicky podporuje oblasti, kde je největší nedostatek míst ve školách a školkách. Jsou to zejména oblasti kolem Prahy a Brna. Do konce letošního roku vznikne z podpory programu celkem 73 nových tříd mateřských škol," uvedla náměstkyně ministra školství pro ekonomiku Zuzana Matušková.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru