dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
19°C
Zpravodajství

V Praze 13 vzniklo pět tříd mateřské školy

V Praze 13 se od září otevírá pět nových tříd Mateřské školy U Stromu, na jejich vznik přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy částkou 25,5 milionu korun. Prostory pro výuku 137 dětí vznikly celkovou rekonstrukcí bývalého sportcentra. Pro děti od 3 do 6 let je určeno 56 míst, zbytek kapacit je pro 2 – 3leté děti.

Díky podpoře MŠMT vznikne do konce letošního roku celkem 149 nových tříd mateřských a základních škol.

Městská část coby zřizovatel získala dotaci na rekonstrukci z programu na rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky. Celkové náklady na rekonstrukci objektu Ovčí Hájek 2174 činily 80 milionů korun. Na projektu se finančně podílelo také Hlavní město Praha a část peněz šla také z Operačního programu Praha-pól růstu (26 milionů korun).

„Ministerstvo školství systematicky podporuje oblasti, kde je největší nedostatek míst ve školách a školkách. Jsou to zejména oblasti kolem Prahy a Brna. Do konce letošního roku vznikne z podpory programu celkem 73 nových tříd mateřských škol," uvedla náměstkyně ministra školství pro ekonomiku Zuzana Matušková.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Včera ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru