dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
Zpravodajství

V Praze 13 vzniklo pět tříd mateřské školy

V Praze 13 se od září otevírá pět nových tříd Mateřské školy U Stromu, na jejich vznik přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy částkou 25,5 milionu korun. Prostory pro výuku 137 dětí vznikly celkovou rekonstrukcí bývalého sportcentra. Pro děti od 3 do 6 let je určeno 56 míst, zbytek kapacit je pro 2 – 3leté děti.

Díky podpoře MŠMT vznikne do konce letošního roku celkem 149 nových tříd mateřských a základních škol.

Městská část coby zřizovatel získala dotaci na rekonstrukci z programu na rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky. Celkové náklady na rekonstrukci objektu Ovčí Hájek 2174 činily 80 milionů korun. Na projektu se finančně podílelo také Hlavní město Praha a část peněz šla také z Operačního programu Praha-pól růstu (26 milionů korun).

„Ministerstvo školství systematicky podporuje oblasti, kde je největší nedostatek míst ve školách a školkách. Jsou to zejména oblasti kolem Prahy a Brna. Do konce letošního roku vznikne z podpory programu celkem 73 nových tříd mateřských škol," uvedla náměstkyně ministra školství pro ekonomiku Zuzana Matušková.


Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Dnes ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru