Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 13 už byla podepsána koaliční smlouva.  K ODS se přidaly ANO a TOP 09
David Vodrážka je starostou Prahy 13 už od roku 2002, ve funkci bude pokračovat. Foto: archiv

V Praze 13 už byla podepsána koaliční smlouva. K ODS se přidaly ANO a TOP 09

Volební lídr ODS a starosta Prahy 13 David Vodrážka dnes podepsal se zástupci hnutí ANO a TOP 09 koaliční smlouvu. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 19 hlasů.

„Podepsali jsme závaznou koaliční smlouvu. Ostatní, jako rozdělení gescí, máme předjednáno, ale bude to až součástí dodatku koaliční smlouvy," řekl  volební lídr ODS a starosta Prahy 13 Vodrážka.  . 

Vítězná ODS získala 11 mandátů, po minulých volbách jich měla 13. Druhé hnutí ANO má 6 mandátů, stejně jako Zelení kandidující s Piráty. Uskupení SEN 21 a Společnost proti výstavbě v Prokopském údolí mají čtyři zastupitele, stejně jako Praha 13 sobě.

Dva zastupitele má TOP 09, která kandidovala v koalici Společně pro Prahu 13 (TOP 09 + KDU-ČSL). Stejný počet mandátů má koalice SPD, Trikolory a nezávislých kandidátů.   

„Jsem opravdu rád, že se nám ihned podařilo dojednat funkční koalici, kterou budu mít tu čest i nadále vést jako starosta naší skvělé Třináctky. Slibuji, že uděláme všechno pro to, abychom vaši důvěru nezklamali,“ napsal na svůj facebookový profil Vodrážka.

„Děkuji všem, kteří jste svým hlasem podpořili ODS na Praze 13. Stejně tak si vážím vysokého počtu hlasů přímo pro mou osobu. Důvěra pro mě i pro nás všechny znamená opravdu mnoho, navíc je to velký závazek a úkol,“ pokračoval.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru