Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 13 už byla podepsána koaliční smlouva.  K ODS se přidaly ANO a TOP 09
David Vodrážka je starostou Prahy 13 už od roku 2002, ve funkci bude pokračovat. Foto: archiv

V Praze 13 už byla podepsána koaliční smlouva. K ODS se přidaly ANO a TOP 09

Volební lídr ODS a starosta Prahy 13 David Vodrážka dnes podepsal se zástupci hnutí ANO a TOP 09 koaliční smlouvu. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 19 hlasů.

„Podepsali jsme závaznou koaliční smlouvu. Ostatní, jako rozdělení gescí, máme předjednáno, ale bude to až součástí dodatku koaliční smlouvy," řekl  volební lídr ODS a starosta Prahy 13 Vodrážka.  . 

Vítězná ODS získala 11 mandátů, po minulých volbách jich měla 13. Druhé hnutí ANO má 6 mandátů, stejně jako Zelení kandidující s Piráty. Uskupení SEN 21 a Společnost proti výstavbě v Prokopském údolí mají čtyři zastupitele, stejně jako Praha 13 sobě.

Dva zastupitele má TOP 09, která kandidovala v koalici Společně pro Prahu 13 (TOP 09 + KDU-ČSL). Stejný počet mandátů má koalice SPD, Trikolory a nezávislých kandidátů.   

„Jsem opravdu rád, že se nám ihned podařilo dojednat funkční koalici, kterou budu mít tu čest i nadále vést jako starosta naší skvělé Třináctky. Slibuji, že uděláme všechno pro to, abychom vaši důvěru nezklamali,“ napsal na svůj facebookový profil Vodrážka.

„Děkuji všem, kteří jste svým hlasem podpořili ODS na Praze 13. Stejně tak si vážím vysokého počtu hlasů přímo pro mou osobu. Důvěra pro mě i pro nás všechny znamená opravdu mnoho, navíc je to velký závazek a úkol,“ pokračoval.


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru