dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
8°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými
Za Prahu 13 podepsal memorandum starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: JP

V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými

Městská část Praha 13 a Plzeňský Prazdroj uzavřeli dnes Memorandum o spolupráci v projektu s názvem Respektuj 18!. Projekt se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými. Praha 13 se podpisem memoranda stala po Praze 14 druhou pražskou městskou částí, která jej veřejně podporuje.

Cílem je snaha o změnu dosud poměrně tolerantního postoje české veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými do 18 let věku. Projekt se snaží informovat širokou veřejnost o problematice konzumace alkoholu mezi mladými lidmi, upozorňuje na problémy, které s tím souvisí a v neposlední řadě se snaží apelovat na prodejce, kteří podáváním alkoholu nezletilým porušují zákon.

„Uzavřením memoranda jsme přislíbili organizátorovi projekt Respektuj 18! zajistit prostor pro umístění informačního stánku na vybraných akcích naší městské části,“ řekl k projektu starosta Prahy 13 David Vodrážka.

První akcí, na které měl Plzeňský Prazdroj umístěn svůj stánek, byl dnešní Den zdraví s Prahou 13, který se konal na Slunečním náměstí před budovou radnice „třináctky“. A pávě u tohoto stánku proběhl podpis memoranda. Za Prahu 13 po podepsal David Vodrážka, za Plzeňský prazdroj jeho mluvčí Jitka Němečková.

Třináctá městská část se podepsáním memoranda rovněž zavázala oslovit známé osobnosti, které by se mohly do osvěty zapojit a přilákat tak větší pozornost veřejnosti,“ dodal starosta.

Informační kampaň „Respektuj 18!“ byla oceněna v soutěži TOP odpovědná firma, kde získala 2. místo za společensky prospěšný projekt. V Praze 13 jej zaštítila a aktivně se na něm podílí místní Agenda 21.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru