dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými
Za Prahu 13 podepsal memorandum starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: JP

V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými

Městská část Praha 13 a Plzeňský Prazdroj uzavřeli dnes Memorandum o spolupráci v projektu s názvem Respektuj 18!. Projekt se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými. Praha 13 se podpisem memoranda stala po Praze 14 druhou pražskou městskou částí, která jej veřejně podporuje.

Cílem je snaha o změnu dosud poměrně tolerantního postoje české veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými do 18 let věku. Projekt se snaží informovat širokou veřejnost o problematice konzumace alkoholu mezi mladými lidmi, upozorňuje na problémy, které s tím souvisí a v neposlední řadě se snaží apelovat na prodejce, kteří podáváním alkoholu nezletilým porušují zákon.

„Uzavřením memoranda jsme přislíbili organizátorovi projekt Respektuj 18! zajistit prostor pro umístění informačního stánku na vybraných akcích naší městské části,“ řekl k projektu starosta Prahy 13 David Vodrážka.

První akcí, na které měl Plzeňský Prazdroj umístěn svůj stánek, byl dnešní Den zdraví s Prahou 13, který se konal na Slunečním náměstí před budovou radnice „třináctky“. A pávě u tohoto stánku proběhl podpis memoranda. Za Prahu 13 po podepsal David Vodrážka, za Plzeňský prazdroj jeho mluvčí Jitka Němečková.

Třináctá městská část se podepsáním memoranda rovněž zavázala oslovit známé osobnosti, které by se mohly do osvěty zapojit a přilákat tak větší pozornost veřejnosti,“ dodal starosta.

Informační kampaň „Respektuj 18!“ byla oceněna v soutěži TOP odpovědná firma, kde získala 2. místo za společensky prospěšný projekt. V Praze 13 jej zaštítila a aktivně se na něm podílí místní Agenda 21.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Dnes v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru