dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými
Za Prahu 13 podepsal memorandum starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: JP

V Praze 13 startuje projekt Respektuj 18, je zaměřen na prevenci požívání alkoholu nezletilými

Městská část Praha 13 a Plzeňský Prazdroj uzavřeli dnes Memorandum o spolupráci v projektu s názvem Respektuj 18!. Projekt se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými. Praha 13 se podpisem memoranda stala po Praze 14 druhou pražskou městskou částí, která jej veřejně podporuje.

Cílem je snaha o změnu dosud poměrně tolerantního postoje české veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými do 18 let věku. Projekt se snaží informovat širokou veřejnost o problematice konzumace alkoholu mezi mladými lidmi, upozorňuje na problémy, které s tím souvisí a v neposlední řadě se snaží apelovat na prodejce, kteří podáváním alkoholu nezletilým porušují zákon.

„Uzavřením memoranda jsme přislíbili organizátorovi projekt Respektuj 18! zajistit prostor pro umístění informačního stánku na vybraných akcích naší městské části,“ řekl k projektu starosta Prahy 13 David Vodrážka.

První akcí, na které měl Plzeňský Prazdroj umístěn svůj stánek, byl dnešní Den zdraví s Prahou 13, který se konal na Slunečním náměstí před budovou radnice „třináctky“. A pávě u tohoto stánku proběhl podpis memoranda. Za Prahu 13 po podepsal David Vodrážka, za Plzeňský prazdroj jeho mluvčí Jitka Němečková.

Třináctá městská část se podepsáním memoranda rovněž zavázala oslovit známé osobnosti, které by se mohly do osvěty zapojit a přilákat tak větší pozornost veřejnosti,“ dodal starosta.

Informační kampaň „Respektuj 18!“ byla oceněna v soutěži TOP odpovědná firma, kde získala 2. místo za společensky prospěšný projekt. V Praze 13 jej zaštítila a aktivně se na něm podílí místní Agenda 21.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru