dnes
Čtvrtek - polojasno
22°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
KoronavirusPražský život

V Praze 13 šijí roušky ve škole i na radnici

Dvanáct učitelek Fakultní základní školy Brdičkova se zapojilo do šití potřebných roušek. Ostatní pedagogičtí pracovníci nadále komunikují s žáky školy a zajišťují jejich výuku, která nyní probíhá doma.

Ve škole vznikla manufaktura, ve které učitelky pracují na převážně z domova donesených šicích strojích. Denně ušijí cca čtyřicet roušek, které budou předány k využití Středisku sociálních služeb Prahy 13.

Pečovatelská služba střediska je v rámci poskytování terénní pečovatelské služby předá seniorům, kteří doposud roušku nemají. Při rozdělování se bude řídit i doporučeními a opatřeními, která vycházejí z nařízení vlády ČR, příslušných ministerstev a samozřejmě dle pokynů Bezpečnostní rady MČ Prahy 13.

Šije se i na radnici
rousky-se-siji-na-radnici Od víkendu šijí roušky také sociální pracovníci na odboru sociální péče. Budou využity pro potřebu odboru, Střediska sociálních služeb Prahy 13 nebo pro Domov pro seniory Zity Kabátové. V omezené míře také pro osamělé seniory.

Starosta a předseda Bezpečnostní rady Prahy 13 David Vodrážka si této pomoci velice váží a děkuje učitelkám FZŠ Brdičkova a pracovnicím odboru sociální péče za nezištné šití roušek pro naše seniory.


Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Další články
Nahoru