dnes
Středa - oblacno
15°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
16°C
pozítří
Pátek - oblacno
18°C
KoronavirusPražský život

V Praze 13 šijí roušky ve škole i na radnici

Dvanáct učitelek Fakultní základní školy Brdičkova se zapojilo do šití potřebných roušek. Ostatní pedagogičtí pracovníci nadále komunikují s žáky školy a zajišťují jejich výuku, která nyní probíhá doma.

Ve škole vznikla manufaktura, ve které učitelky pracují na převážně z domova donesených šicích strojích. Denně ušijí cca čtyřicet roušek, které budou předány k využití Středisku sociálních služeb Prahy 13.

Pečovatelská služba střediska je v rámci poskytování terénní pečovatelské služby předá seniorům, kteří doposud roušku nemají. Při rozdělování se bude řídit i doporučeními a opatřeními, která vycházejí z nařízení vlády ČR, příslušných ministerstev a samozřejmě dle pokynů Bezpečnostní rady MČ Prahy 13.

Šije se i na radnici
rousky-se-siji-na-radnici Od víkendu šijí roušky také sociální pracovníci na odboru sociální péče. Budou využity pro potřebu odboru, Střediska sociálních služeb Prahy 13 nebo pro Domov pro seniory Zity Kabátové. V omezené míře také pro osamělé seniory.

Starosta a předseda Bezpečnostní rady Prahy 13 David Vodrážka si této pomoci velice váží a děkuje učitelkám FZŠ Brdičkova a pracovnicím odboru sociální péče za nezištné šití roušek pro naše seniory.


Roušky do škol Prahy 9

Dnes v 19:55

Radnice Prahy 9 dnes do tří ze základních škol rozvezla další várku roušek s výměnnými nanofiltry a zbylé dvě školy dostanou roušky zítra.

Čtvrtek: 50+ jóga na Národní

Dnes v 17:09

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení, při kterém lektorka bere v úvahu možnosti každého klienta. Hodina jógy 50+ s Dianou Bounni ve čtvrtek 1. října ve 14 hodin.

ZRUŠENO: Muzika s pěnou

Dnes v 09:58

Z důvodu přetrvávajícího nebezpečí nákazy covidem-19 se Praha 8 rozhodla přesunout akci Muzika s pěnou na jaro.

Praha 5: Oktoberfest na Andělu

Včera v 10:52

Smíchovský Oktoberfest se koná ve středu a čtvrtek 30. září a 1. října od 10 do 20 hodin na pěší zóně Anděl.

Zítra: Svatomichaelská pouť

28. září 2020 v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 5 ruší Pohádkový les

26. září 2020 v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Další články
Nahoru