Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - snih 1°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

V Praze 13 šijí roušky ve škole i na radnici

Dvanáct učitelek Fakultní základní školy Brdičkova se zapojilo do šití potřebných roušek. Ostatní pedagogičtí pracovníci nadále komunikují s žáky školy a zajišťují jejich výuku, která nyní probíhá doma.

Ve škole vznikla manufaktura, ve které učitelky pracují na převážně z domova donesených šicích strojích. Denně ušijí cca čtyřicet roušek, které budou předány k využití Středisku sociálních služeb Prahy 13.

Pečovatelská služba střediska je v rámci poskytování terénní pečovatelské služby předá seniorům, kteří doposud roušku nemají. Při rozdělování se bude řídit i doporučeními a opatřeními, která vycházejí z nařízení vlády ČR, příslušných ministerstev a samozřejmě dle pokynů Bezpečnostní rady MČ Prahy 13.

Šije se i na radnici
rousky-se-siji-na-radnici Od víkendu šijí roušky také sociální pracovníci na odboru sociální péče. Budou využity pro potřebu odboru, Střediska sociálních služeb Prahy 13 nebo pro Domov pro seniory Zity Kabátové. V omezené míře také pro osamělé seniory.

Starosta a předseda Bezpečnostní rady Prahy 13 David Vodrážka si této pomoci velice váží a děkuje učitelkám FZŠ Brdičkova a pracovnicím odboru sociální péče za nezištné šití roušek pro naše seniory.


Očkovací místo na Poliklinice Prosek

Včera v 19:08

Praha 9 zřídila vlastní očkovací místo zařazené do registračního systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

Krizová Linka EDA nově nabízí pomoc

Včera v 09:44

Bezplatná krizová Linka EDA rozšiřuje své působení a nově nabízí pomoc všem lidem, kteří se obávají o své zdraví nebo zdraví svých blízkých.

Praha představila veřejnosti informační web k očkování

26. ledna 2021 v 17:59

Magistrát ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT a agenturou DDB Prague připravil komplexní informační kampaň o očkování proti nemoci covid-19 pro obyvatele Prahy.

Rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Ptejte se radní

26. ledna 2021 v 16:50

K plánované rekonstrukci polikliniky na Břevnově se stále může veřejnost vyjádřit. Na dotazy bude zítra odpovídat radní pro strategický rozvoj Eva Smutná přímo v budově polikliniky.

Radnice oslovila lékaře na poliklinikách

26. ledna 2021 v 09:55

Magistrát požádal městské části o zaslání seznamu potencionálních zájemců o zřízení očkovacích míst v jednotlivých městských částech.

Očkování seniorů v pobytovém zařízení Prahy 4

25. ledna 2021 ve 20:20

V Praze 4 proběhlo očkování seniorů, kterým Ústav sociálních služeb Prahy 4 poskytuje odlehčovací pobytové služby. V pátek 22. ledna dostali první dávku vakcíny senioři a zaměstnanci v odlehčovacím zařízení Jílovská. V průběhu tohoto týdne by mělo proběhnout očkování seniorů 80+ v domech...

Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

25. ledna 2021 ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

Další články
Nahoru