dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - zatazeno
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
6°C
V Praze 13 se konala akce Bezpečná třináctka, o program se postarali policisté, strážníci, záchranáři i vojáci
Akci zahájil starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: P13

V Praze 13 se konala akce Bezpečná třináctka, o program se postarali policisté, strážníci, záchranáři i vojáci

Na Slunečním náměstí v Nových Butovicích se dnes konal další ročník akce Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna. Tradičně ji pořádá městská část Praha 13 pod záštitou starosty Davida Vodrážky (ODS)ve spolupráci se Zemskou nevládní organizací ČR. Akce se konala už poosmnácté.

Na úvod přistál vrtulník na travnaté ploše před radnicí. Poté starosta pozdravil a přivítal všechny přítomné diváky a zároveň poděkoval všem organizátorům za skvělou dlouholetou spolupráci a koordinaci této oblíbené akce.

Jako každoročně představily svou činnost a techniku složky integrovaného záchranného systému, armády a policie. Přivítáni byli také členové Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy i místní sbory dobrovolných hasičů se svými vozidly. Nechyběla ani záchranářská technika z ruzyňského letiště.

Pražští záchranáři přivezli takzvaného Golema, tedy kamion pro řešení hromadných neštěstí. Armáda přivezla kromě ukázek vojenské techniky i laserovou a airsoftovou střelnici, která byla v neustálém obležení dětí. V rámci armádních aktivit se představila i Vojenská policie.

bezpecna-13-2019-7 Strážníci se prezentovali mobilním dopravním hřištěm a dalšími aktivitami pro děti i dospělé a také výcvikem služebních psů a koní. Policisté kromě různých služebních vozidel a motocyklů představili i výstroj zásahových jednotek a vybavení pyrotechnické služby. Účastníci se mohli zapojit do nácviku poskytování první pomoci, který zde organizoval Český červený kříž nebo si prohlédnout historická vojenská vozidla, která přivezl Klub vojenské historie.  Nechybělo občerstvení a hudební doprovod. „Jsme přesvědčeni, že všichni návštěvníci bez rozdílu věku si přišli na své,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Michala Králová.


Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Dnes v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Další články
Nahoru