dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
25°C
V Praze 13 se konala akce Bezpečná třináctka, o program se postarali policisté, strážníci, záchranáři i vojáci
Akci zahájil starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: P13

V Praze 13 se konala akce Bezpečná třináctka, o program se postarali policisté, strážníci, záchranáři i vojáci

Na Slunečním náměstí v Nových Butovicích se dnes konal další ročník akce Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna. Tradičně ji pořádá městská část Praha 13 pod záštitou starosty Davida Vodrážky (ODS)ve spolupráci se Zemskou nevládní organizací ČR. Akce se konala už poosmnácté.

Na úvod přistál vrtulník na travnaté ploše před radnicí. Poté starosta pozdravil a přivítal všechny přítomné diváky a zároveň poděkoval všem organizátorům za skvělou dlouholetou spolupráci a koordinaci této oblíbené akce.

Jako každoročně představily svou činnost a techniku složky integrovaného záchranného systému, armády a policie. Přivítáni byli také členové Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy i místní sbory dobrovolných hasičů se svými vozidly. Nechyběla ani záchranářská technika z ruzyňského letiště.

Pražští záchranáři přivezli takzvaného Golema, tedy kamion pro řešení hromadných neštěstí. Armáda přivezla kromě ukázek vojenské techniky i laserovou a airsoftovou střelnici, která byla v neustálém obležení dětí. V rámci armádních aktivit se představila i Vojenská policie.

bezpecna-13-2019-7 Strážníci se prezentovali mobilním dopravním hřištěm a dalšími aktivitami pro děti i dospělé a také výcvikem služebních psů a koní. Policisté kromě různých služebních vozidel a motocyklů představili i výstroj zásahových jednotek a vybavení pyrotechnické služby. Účastníci se mohli zapojit do nácviku poskytování první pomoci, který zde organizoval Český červený kříž nebo si prohlédnout historická vojenská vozidla, která přivezl Klub vojenské historie.  Nechybělo občerstvení a hudební doprovod. „Jsme přesvědčeni, že všichni návštěvníci bez rozdílu věku si přišli na své,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Michala Králová.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru