Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Seniorská Praha

V Praze 13 se hrál pétanque O pohár starosty

Již devět let se díky podpoře radnice Prahy 13 konají u Lukáše pravidelné seniorské tréninky pétanque. Vyvrcholením celoročního snažení je každým rokem tradiční turnaj O pohár starosty MČ Praha 13 za účasti seniorů z Prahy 13, ale i hostujících týmu z jiných městských částí. Turnaj se uskutečnil 15. září.

„Velmi si vážím všech, kteří se v naší městské části seniorskému pétanque věnují a děkuji tímto Středisku sociálních služeb, že nejen při turnaji poskytuje skvělý servis i zázemí. Výsledky místních hráčů jsou dlouhodobě na velmi vysoké úrovni a věřím, že se tento sport bude nadále těšit velkému zájmu našich obyvatel. V Centrální parku jsou všem zájemcům k dispozici dvě hřiště, kde lze pétanque trénovat,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

petanque-o-pohar-starosty

Turnaj zahájil starosta David Vodrážka. Foto: P13

Letošní ročník zahájil tradičně starosta spolu s ředitelem Střediska sociální služeb Jiřím Maškem a Petrem Fuksou, mezinárodním trenérem pétanque. Starosta slavnostně předal závodní koule na pétanque seniorskému týmu Prahy 13. Na koulích jsou vygravírované motivy „Praha 13“ a „Lukáš“, jak se Středisku sociálních služeb Prahy 13 říká.

„Pétanque byl jednou z mála aktivit, která alespoň v omezeném režimu fungovala i ve složitém roce 2020. Loňský ročník turnaje O pohár starosty se uskutečnil v září, kdy bylo opravdu krásné počasí a podmínky to umožnily. I letos jsou koule účastníkům na místě zdarma k zapůjčení,“ řekl Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13.

petanque-o-pohar-starosty-1

Na koulích jsou vygravírované motivy Praha 13 a Lukáš. Foto: P13

„Na podzim 2020 sdružení Pétanque pro Vás, díky podpoře Prahy 13, zrealizovalo světovou premiéru projektu ,Online škola pétanque pro Lukáše´. Tento projekt je v celosvětovém měřítku unikátní a nenajde konkurenci ani v zemích, kde je pétanque nejpopulárnější.

Druhý ročník „On-line školy pétanque pro Lukáše“ společně plánujeme na zimní období a již teď se na všechny účastníky velmi těším. Koulím zdar!“ informoval Petr Fuksa, který je mezinárodním trenérem a propagátorem pétanque v ČR. Pétanque u Lukáše odborně zaštiťuje osobní účastí. Absolventi minulého premiérového ročníku měli možnost prostřednictvím cílených otázek ke špičkovým zápasům pétanque na internetu proniknout do tajů taktiky, psychiky a techniky nejlepších hráčů pétanque a konzultovat je. Hráčům se to zalíbilo a zkušenosti letos využili na celé řadě oficiálních turnajů České asociace pétanque klubů včetně několika Mistrovství České republiky.

V letošním turnaji zvítězil tým „LIŠÁCI“ z Prahy 13 – Zdeněk a Jindra Vodehnalovi a Theodor Vrána, 2. místo obsadil tým z KSŘ (Klub seniorů Řepy) – Anna, Jiřina a Karel a 3. místo získal tým „BRĎÁCI“ z Příbrami – Zdeněk, Petr a Karel.Autor: TZ, red

První jarní den seniorů Prahy 13

Včera ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Praha 4 podporuje plavání seniorů

11. března 2023 ve 13:02

Také v letošním roce bude Praha 4 přispívat seniorům nad 63 let a držitelům ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Praze 4 na plavenky. Zvýhodněné vstupné mohou držitelé plavenek uplatnit v Plaveckém stadionu Podolí až do 30. prosince.

Hodinový ajťák pro seniory

10. března 2023 v 09:21

Praha 13 podporuje seniory a pomáhá s počítačem nebo internetem.

Praha 13 dotuje pravidelné cvičení pro seniory

8. března 2023 v 09:48

Radnice Prahy 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů.

Farmářské trhy se vrací na Rajskou zahradu

6. března 2023 v 19:42

Farmářské trhy se před prostory metra vrací už druhý březnový týden.

Praha 13: Pro plavenky na radnici

23. února 2023 ve 13:38

Registrovaní členové klubů pro seniory v Praze 13 si v těchto dnech mohou vyzvednout oblíbené plavenky. Poukázka do plaveckého bazénu v Řepích nabízí seniorům vstup za cenu 30 korun, zbytek nákladů hradí městská. Radnice své dříve narozené občany dlouhodobě podporuje v různých aktivitách. Možnosti...

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory

20. února 2023 ve 12:31

Jihoměstská sociální pořádá v sobotu 25. února od 10 hodin komentovanou vycházku pro seniory Za rondokubismem a národním stylem pro Novém Městě pražském. Rondokubismus je jedinečný, specificky český styl, pro který je typické užití oblých tvarů, jakou jsou oblouky, kruhy a ovály. Styl se projevil...

Senior Taxi na Praze 11 funguje už dva roky

13. února 2023 v 07:26

Praha 11 patří k městským částem, které pro své obyvatele provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou od 15. března 2021 využívat na Jižním Městě jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů této služby má nárok vzít...

Senior akademie na radnici Prahy 2

12. února 2023 v 07:53

Praha 2 ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Městské policie pořádá přednášky pro seniory – Senior akademii, zaměřené na ochranu života, zdraví a majetku.

Praha 11: Angličtina, cvičení a jóga pro seniory

5. února 2023 ve 20:57

Jihoměstská sociální nabízí poslední volná místa v jarních kurzech pro seniory se zahájením v týdnu od 6. února.

Další články
Nahoru