Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorská Praha

V Praze 13 se hrál pétanque O pohár starosty

Již devět let se díky podpoře radnice Prahy 13 konají u Lukáše pravidelné seniorské tréninky pétanque. Vyvrcholením celoročního snažení je každým rokem tradiční turnaj O pohár starosty MČ Praha 13 za účasti seniorů z Prahy 13, ale i hostujících týmu z jiných městských částí. Turnaj se uskutečnil 15. září.

„Velmi si vážím všech, kteří se v naší městské části seniorskému pétanque věnují a děkuji tímto Středisku sociálních služeb, že nejen při turnaji poskytuje skvělý servis i zázemí. Výsledky místních hráčů jsou dlouhodobě na velmi vysoké úrovni a věřím, že se tento sport bude nadále těšit velkému zájmu našich obyvatel. V Centrální parku jsou všem zájemcům k dispozici dvě hřiště, kde lze pétanque trénovat,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

petanque-o-pohar-starosty

Turnaj zahájil starosta David Vodrážka. Foto: P13

Letošní ročník zahájil tradičně starosta spolu s ředitelem Střediska sociální služeb Jiřím Maškem a Petrem Fuksou, mezinárodním trenérem pétanque. Starosta slavnostně předal závodní koule na pétanque seniorskému týmu Prahy 13. Na koulích jsou vygravírované motivy „Praha 13“ a „Lukáš“, jak se Středisku sociálních služeb Prahy 13 říká.

„Pétanque byl jednou z mála aktivit, která alespoň v omezeném režimu fungovala i ve složitém roce 2020. Loňský ročník turnaje O pohár starosty se uskutečnil v září, kdy bylo opravdu krásné počasí a podmínky to umožnily. I letos jsou koule účastníkům na místě zdarma k zapůjčení,“ řekl Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13.

petanque-o-pohar-starosty-1

Na koulích jsou vygravírované motivy Praha 13 a Lukáš. Foto: P13

„Na podzim 2020 sdružení Pétanque pro Vás, díky podpoře Prahy 13, zrealizovalo světovou premiéru projektu ,Online škola pétanque pro Lukáše´. Tento projekt je v celosvětovém měřítku unikátní a nenajde konkurenci ani v zemích, kde je pétanque nejpopulárnější.

Druhý ročník „On-line školy pétanque pro Lukáše“ společně plánujeme na zimní období a již teď se na všechny účastníky velmi těším. Koulím zdar!“ informoval Petr Fuksa, který je mezinárodním trenérem a propagátorem pétanque v ČR. Pétanque u Lukáše odborně zaštiťuje osobní účastí. Absolventi minulého premiérového ročníku měli možnost prostřednictvím cílených otázek ke špičkovým zápasům pétanque na internetu proniknout do tajů taktiky, psychiky a techniky nejlepších hráčů pétanque a konzultovat je. Hráčům se to zalíbilo a zkušenosti letos využili na celé řadě oficiálních turnajů České asociace pétanque klubů včetně několika Mistrovství České republiky.

V letošním turnaji zvítězil tým „LIŠÁCI“ z Prahy 13 – Zdeněk a Jindra Vodehnalovi a Theodor Vrána, 2. místo obsadil tým z KSŘ (Klub seniorů Řepy) – Anna, Jiřina a Karel a 3. místo získal tým „BRĎÁCI“ z Příbrami – Zdeněk, Petr a Karel.Autor: TZ, red

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Další články
Nahoru