Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Seniorská Praha

V Praze 13 se hrál pétanque O pohár starosty

Již devět let se díky podpoře radnice Prahy 13 konají u Lukáše pravidelné seniorské tréninky pétanque. Vyvrcholením celoročního snažení je každým rokem tradiční turnaj O pohár starosty MČ Praha 13 za účasti seniorů z Prahy 13, ale i hostujících týmu z jiných městských částí. Turnaj se uskutečnil 15. září.

„Velmi si vážím všech, kteří se v naší městské části seniorskému pétanque věnují a děkuji tímto Středisku sociálních služeb, že nejen při turnaji poskytuje skvělý servis i zázemí. Výsledky místních hráčů jsou dlouhodobě na velmi vysoké úrovni a věřím, že se tento sport bude nadále těšit velkému zájmu našich obyvatel. V Centrální parku jsou všem zájemcům k dispozici dvě hřiště, kde lze pétanque trénovat,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

petanque-o-pohar-starosty

Turnaj zahájil starosta David Vodrážka. Foto: P13

Letošní ročník zahájil tradičně starosta spolu s ředitelem Střediska sociální služeb Jiřím Maškem a Petrem Fuksou, mezinárodním trenérem pétanque. Starosta slavnostně předal závodní koule na pétanque seniorskému týmu Prahy 13. Na koulích jsou vygravírované motivy „Praha 13“ a „Lukáš“, jak se Středisku sociálních služeb Prahy 13 říká.

„Pétanque byl jednou z mála aktivit, která alespoň v omezeném režimu fungovala i ve složitém roce 2020. Loňský ročník turnaje O pohár starosty se uskutečnil v září, kdy bylo opravdu krásné počasí a podmínky to umožnily. I letos jsou koule účastníkům na místě zdarma k zapůjčení,“ řekl Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13.

petanque-o-pohar-starosty-1

Na koulích jsou vygravírované motivy Praha 13 a Lukáš. Foto: P13

„Na podzim 2020 sdružení Pétanque pro Vás, díky podpoře Prahy 13, zrealizovalo světovou premiéru projektu ,Online škola pétanque pro Lukáše´. Tento projekt je v celosvětovém měřítku unikátní a nenajde konkurenci ani v zemích, kde je pétanque nejpopulárnější.

Druhý ročník „On-line školy pétanque pro Lukáše“ společně plánujeme na zimní období a již teď se na všechny účastníky velmi těším. Koulím zdar!“ informoval Petr Fuksa, který je mezinárodním trenérem a propagátorem pétanque v ČR. Pétanque u Lukáše odborně zaštiťuje osobní účastí. Absolventi minulého premiérového ročníku měli možnost prostřednictvím cílených otázek ke špičkovým zápasům pétanque na internetu proniknout do tajů taktiky, psychiky a techniky nejlepších hráčů pétanque a konzultovat je. Hráčům se to zalíbilo a zkušenosti letos využili na celé řadě oficiálních turnajů České asociace pétanque klubů včetně několika Mistrovství České republiky.

V letošním turnaji zvítězil tým „LIŠÁCI“ z Prahy 13 – Zdeněk a Jindra Vodehnalovi a Theodor Vrána, 2. místo obsadil tým z KSŘ (Klub seniorů Řepy) – Anna, Jiřina a Karel a 3. místo získal tým „BRĎÁCI“ z Příbrami – Zdeněk, Petr a Karel.Autor: TZ, red

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Odpoledne muzikálových melodií zdarma

30. září 2021 v 07:05

Praha 8 v rámci akce setkávání seniorů zve k poslechu muzikálových melodií do KD Krakov.

K životnímu jubileu paní Olze Wildové gratuloval starosta

20. září 2021 ve 14:15

Dnes slaví paní Olga Wildová z Prahy 11 krásné 90. narozeniny. Pediatrička, šéfredaktorka, odborná redaktorka medicínských novin a časopisů, zkrátka aktivní, milá a energická dáma.

Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům, provozovat jej bude Elpida

19. září 2021 v 08:20

Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Město proto smlouvu vypovědělo a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a...

Další články
Nahoru