Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 13 se budou vydávat euroklíče, vedení městské části podepsalo memorandum
Václav Krása (vpravo), Aneta Ečeková Maršálová a Petr Zeman při podpisu memoranda. Foto: P13

V Praze 13 se budou vydávat euroklíče, vedení městské části podepsalo memorandum

Vedení Prahy 13 dnes uzavřelo memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP). Dokument se týká dlouhodobé spolupráce a podpory projektu Euroklíč.

NRZP realizuje projekt Euroklíč již od roku 2007, pomáhá lidem se zdravotním postižením bezproblémové užívání různých zařízení a přispívá tak k integraci osob se zdravotním postižením do společnosti. Jedná se o mezinárodní projekt, který je postupně uskutečňován ve většině evropských zemí.

Euroklíčem se rozumí univerzální klíč, s jehož pomocí se dostane osoba se zdravotním postižením či rodič pečující o dítě do tří let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, v metru, na nádražích i na čerpacích stanicích po celé Evropě.

„V České republice jsme od roku 2007 namontovali více než tisíc eurozámků a distribuovali osobám se zdravotním postižením více než čtyřicet tisíc euroklíčů. Velmi si ceníme aktivity jednotlivých měst a také městských částí, které se do projektu zapojují a dlouhodobě jej aktivně podporují,“ řekl předseda NRZP Václav Krása.

„Naší prioritou je neustálé zlepšování přístupnosti městské části pro seniory a rodiče s dětmi. Euroklíč je vhodným doplněním našich vlastních aktivit v oblasti bezbariérovosti," řekl místostarosta Prahy 13 Petr Zeman (ODS).

„Nápad, aby se radnice Prahy 13 stala výdejním místem Euroklíče, vznikl na základě komunikace s občany. Chceme jim tak vyjít vstříc a nabídnout výdej Euroklíče co nejblíže místa jejich bydliště," dodala radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (STAN).


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru