Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 13 se budou vydávat euroklíče, vedení městské části podepsalo memorandum
Václav Krása (vpravo), Aneta Ečeková Maršálová a Petr Zeman při podpisu memoranda. Foto: P13

V Praze 13 se budou vydávat euroklíče, vedení městské části podepsalo memorandum

Vedení Prahy 13 dnes uzavřelo memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP). Dokument se týká dlouhodobé spolupráce a podpory projektu Euroklíč.

NRZP realizuje projekt Euroklíč již od roku 2007, pomáhá lidem se zdravotním postižením bezproblémové užívání různých zařízení a přispívá tak k integraci osob se zdravotním postižením do společnosti. Jedná se o mezinárodní projekt, který je postupně uskutečňován ve většině evropských zemí.

Euroklíčem se rozumí univerzální klíč, s jehož pomocí se dostane osoba se zdravotním postižením či rodič pečující o dítě do tří let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, v metru, na nádražích i na čerpacích stanicích po celé Evropě.

„V České republice jsme od roku 2007 namontovali více než tisíc eurozámků a distribuovali osobám se zdravotním postižením více než čtyřicet tisíc euroklíčů. Velmi si ceníme aktivity jednotlivých měst a také městských částí, které se do projektu zapojují a dlouhodobě jej aktivně podporují,“ řekl předseda NRZP Václav Krása.

„Naší prioritou je neustálé zlepšování přístupnosti městské části pro seniory a rodiče s dětmi. Euroklíč je vhodným doplněním našich vlastních aktivit v oblasti bezbariérovosti," řekl místostarosta Prahy 13 Petr Zeman (ODS).

„Nápad, aby se radnice Prahy 13 stala výdejním místem Euroklíče, vznikl na základě komunikace s občany. Chceme jim tak vyjít vstříc a nabídnout výdej Euroklíče co nejblíže místa jejich bydliště," dodala radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (STAN).


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru