Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 13 nastoupilo do mateřských a základních škol přes 1400 dětí

Letos do základních škol Prahy 13 nastoupilo 1. září 771 prvňáčků a 666 dětí bylo přijato do mateřských škol. Radnice pro ně již tradičně připravila v Centrálním parku pestrý program. 

Ve Fakultní základní škole Prof. Otokara Chlupa přivítal prvňáčky starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„První školní den představuje nezapomenutelný zážitek především pro děti a samozřejmě také pro jejich rodiče a prarodiče. Všem přeji, ať se dětem ve škole daří. Platí to samozřejmě také pro ostatní všechny žáky, studenty i zaměstnance škol, po dlouhých týdnech distanční výuky v loňském školním roce se jistě do školy těšili,“ řekl David Vodrážka.

„V minulých letech jsme prozíravě nesnižovali kapacitu mateřinek, všechny děti s trvalým bydlištěm v naší městské části byly úspěšně přijaty a letos se podařilo umístit i více dětí mladších tří let,“ pokračoval.

„První školní den tradičně slavíme spolu s dětmi v Centrálním parku, a tak ani letos nemohla chybět dopolední prázdninová džungle s bohatým programem, určená pro všechny prvňáčky naší městské části. Odpoledne se u Nepomuckého rybníka i starší děti podívaly do oblíbeného Pohádkového lesa plného dobrodružství. Na cestě za pokladem označené šipkami mohou děti při plnění úkolů potkat třeba princeznu, draka, vodníka či jiné pohádkové bytosti,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO), která přivítala prvňáčky ve Fakultní základní škole Mezi Školami.


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru