Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 13 nastoupilo do mateřských a základních škol přes 1400 dětí

Letos do základních škol Prahy 13 nastoupilo 1. září 771 prvňáčků a 666 dětí bylo přijato do mateřských škol. Radnice pro ně již tradičně připravila v Centrálním parku pestrý program. 

Ve Fakultní základní škole Prof. Otokara Chlupa přivítal prvňáčky starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„První školní den představuje nezapomenutelný zážitek především pro děti a samozřejmě také pro jejich rodiče a prarodiče. Všem přeji, ať se dětem ve škole daří. Platí to samozřejmě také pro ostatní všechny žáky, studenty i zaměstnance škol, po dlouhých týdnech distanční výuky v loňském školním roce se jistě do školy těšili,“ řekl David Vodrážka.

„V minulých letech jsme prozíravě nesnižovali kapacitu mateřinek, všechny děti s trvalým bydlištěm v naší městské části byly úspěšně přijaty a letos se podařilo umístit i více dětí mladších tří let,“ pokračoval.

„První školní den tradičně slavíme spolu s dětmi v Centrálním parku, a tak ani letos nemohla chybět dopolední prázdninová džungle s bohatým programem, určená pro všechny prvňáčky naší městské části. Odpoledne se u Nepomuckého rybníka i starší děti podívaly do oblíbeného Pohádkového lesa plného dobrodružství. Na cestě za pokladem označené šipkami mohou děti při plnění úkolů potkat třeba princeznu, draka, vodníka či jiné pohádkové bytosti,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO), která přivítala prvňáčky ve Fakultní základní škole Mezi Školami.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru