Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 13 jsou nové streetartové prvky v britském duchu
Malby odkazují na významné kulturní elementy, které jsou spojovány s Británií. Foto: Praha 13

V Praze 13 jsou nové streetartové prvky v britském duchu

U stanice metra Stodůlky ve třinácté městské části jsou nové streetartové prvky, které doplňují veřejný prostor s cílem výtvarně oživit lokalitu. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová.

Malby odkazují na významné kulturní elementy, které jsou automaticky spojovány právě s Británií. Ať již se jedná o siluetu skupiny Beatles na přechodu Abbey Road, z přebalu jejich legendárního alba, nebo Sherlocka Holmese s jeho neodmyslitelnou dýmkou, typické britské vozidlo, poštovní známku s portrétem královny, anglickou kočku, londýnskou plynovou lampu a další. Nová grafika je umístěna především na plochách pražského dopravního podniku (DPP).

artove-prvky-v-britskem-duchu1 Britská čtvrť je projekt nové městské čtvrti, tvořený bytovými a rodinnými domy, kancelářskými budovami a městskou infrastrukturou s centrálním náměstím, hřišti, venkovní posilovnou a množstvím obchodů a služeb.

Již od roku 2006 postupně vzniká v rámci výstavby nové městské čtvrti Západní Město v lokalitě Stodůlek. Kromě tisíců nových obyvatel zde své sídlo našly i významné české a nadnárodní společnosti.

Projekt vznikl na základě spolupráce mezi Prahou 13, DPP a společností FINEP.


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru