Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská Praha

V Praze 13 bude zápis dětí do 1. třídy online

Zápis dětí do 1. třídy bude v Praze 13 organizován stejně jako v minulém roce, bez osobní přítomnosti dětí a rodičů ve škole. Jednotlivé školy mají připravený speciální počítačový program, aby zápisy hladce proběhly v on-line prostředí.

„S ohledem na situaci a zdraví dětí, rodičů i pedagogů proběhnou zápisy do prvních tříd bohužel bez osobní účasti. Formuláře jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých škol, kde rodiče a zákonní zástupci naleznou návod, jak postupovat. Přihlášku je možné odeslat datovou schránkou, jejímž držitelem je fyzická osoba, e-mailem s elektronickým podpisem nebo poštou. Děkuji všem za pochopení a přeji především pevné zdraví,“ informoval starosta David Vodrážka.

Vyplňovat údaje on-line bude možné od 6. do 16. dubna 2021. Vyplněné a vytisknuté přihlášky s podpisem zákonných zástupců budou školy shromažďovat ve sběrném boxu ve stejném termínu v pracovních dnech v době, kterou upřesní každá škola.

„Pokud z nejrůznějších důvodů nelze využít některý z výše uvedených způsobů, budou vedle sběrného místa připravené prázdné formuláře, které bude možno vyplnit na místě ručně a přímo vložit do sběrného boxu. Víme, že tento způsob zápisu není zcela ideální, ale v dnešní době představuje nejschůdnější cestu. Přeji všem budoucím prvňáčkům hodně radosti a věřme, že se do škol v září vypraví s nadšením a úsměvem,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.

Podrobné informace jsou k dispozici na internetových stránkách jednotlivých škol. V případě jakýchkoliv dotazů mohou zájemci kontaktovat Odbor školství Prahy 13, Sluneční náměstí 13, telefon: 235 011 432 –Hana Vilímová, e-mail: vilimovah@praha13.cz.
Autor: TZ, red

Praha 11 zve na dušičkový průvod Jižním Městem

Včera v 08:31

Tradiční dušičkový průvod Jižním Městem, který vychází z nádvoří Chodovské tvrze, se koná 2. listopadu v 17 hodin. Před průvodem si můžete vyrobit lampion.

Podzimní Folimanka pro děti: Jak koťátko zapomnělo mňoukat

22. října 2021 v 06:44

Klub dvojka pro děti a rodiče zve v sobotu 23. října na představení Divadla Úsměv Ludmily Frištenské.

Podzimní Folimanka pro děti: Výroba draků

20. října 2021 v 09:36

Klub dvojka pro děti a rodiče zve ve čtvrtek 21. října na kreativní dílnu.

Soutěž Finanční gramotnost začala

20. října 2021 v 09:03

Školáci se každý rok utkávají v Soutěži finanční gramotnost. Nejnovější ročník odstartoval a hlásit se do něj mohou děti prostřednictvím svých škol až do poloviny prosince.

Dětské pořady FOK zahájí program o Mozartu a Haydnovi

20. října 2021 v 08:09

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK startuje programy pro rodiny s dětmi. Oblíbený cyklus Orchestr na dotek přiblíží dětem významné skladatele pod vedením dirigenta Jana Kučery. 

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstava obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Další články
Nahoru