Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 12 začala výstavba domu Sija Kamýk se 122 byty
Vizualizace bytového domu Sija Kamýk. Zdroj: YIT

V Praze 12 začala výstavba domu Sija Kamýk se 122 byty

Společnost YIT spustila výstavbu a prodej nového projektu Sija Kamýk v Praze 12. Ten čítá 122 bytových jednotek, většinu s balkonem, terasou či předzahrádkou. Developer začlení rovněž ekologické prvky, například retenční nádrže či solární panely. Informovala o tom Michaela Muczková, mediální zástupkyně projektu. Ten by měl být dokončen na konci roku 2025, noví rezidenti by se tak mohli stěhovat na jaře 2026.

Nový dům v městské části Praha-Kamýk nabídne 122 jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 30 do 116 metrů čtverečních. Součástí většiny bytů jsou balkony, terasy či předzahrádky. U některých se počítá s přípravou na předokenní žaluzie, u většiny pak s okny s trojsklem.

Ve vybraných bytech budou instalovány rekuperační jednotky. U bytů v předposledním podlaží je plánována i příprava pro osazení klimatizací. V nejvyšším patře pak vznikne bytová jednotka s nadstandardním vybavením.

V projektu nebudou chybět jak sklepní kóje a kočárkárna, tak garážová parkovací stání. Ve vnitrobloku přístupném jen rezidentům bude kromě posezení i prostor pro mytí kol či psů. Počítá se s novou výsadbou, opravou chodníků a zřízením workout zóny či nového dětského hřiště. S ohledem na rozšíření občanské vybavenosti v projektu developer dále vybuduje čtyři komerční prostory, kde mohou vzniknout drobné obchody a služby.

Projekt Sija Kamýk vzniká revitalizací brownfieldu bývalého zařízení staveniště, později využívaného jako administrativní objekty. Bytovému domu ve tvaru písmene „L“, o 2 podzemních a 10 nadzemních podlažích (s posledním ustupujícím), dominuje výrazný nárožní arkýř, jehož stěna podél hlavní ulice bude dále členěna na balkony. O návrh se postaralo studio AGE project.

V projektu se počítá s venkovní rychlonabíjecí stanicí elektromobilů a přípravou pro samoobslužný výdejní box zásilkových služeb.


Autor: puc

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru