dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Pražská politika

V Praze 12 se rozpadla radniční koalice

Na základě vypovězení koaliční smlouvy koaličních partnerů hnutí ANO a ČSSD Změně pro Prahu 12, které proběhlo v rámci mimořádného zasedání Rady městské části Praha 12, byl schválen i materiál, jenž odebírá kompetence zástupcům starosty Daniele Rázkové a Zbyňku Boublíkovi. 

„Důvodem bylo jasné porušení dvou bodů koaliční dohody. Konkrétně se jednalo o porušení smlouvy při nepodpoření rozpočtu na včerejším řádném zasedání Zastupitelstva a to i přes fakt, že proběhlo dohadovací a smírčí jednání, na němž byl hledán kompromis. Druhým porušením pak byla lživá kritika koaličních partnerů, kterou zveřejnila Změna pro Prahu 12 ve svých Modřanských novinách,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení.

Až do nového jednání Rady, kde budou kompetence jasně rozděleny, budou zatím přímo pod starostou městské části Praha 12 Milanem Maruštíkem.


TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

Včera v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru