dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Pražská politika

V Praze 12 se rozpadla radniční koalice

Na základě vypovězení koaliční smlouvy koaličních partnerů hnutí ANO a ČSSD Změně pro Prahu 12, které proběhlo v rámci mimořádného zasedání Rady městské části Praha 12, byl schválen i materiál, jenž odebírá kompetence zástupcům starosty Daniele Rázkové a Zbyňku Boublíkovi. 

„Důvodem bylo jasné porušení dvou bodů koaliční dohody. Konkrétně se jednalo o porušení smlouvy při nepodpoření rozpočtu na včerejším řádném zasedání Zastupitelstva a to i přes fakt, že proběhlo dohadovací a smírčí jednání, na němž byl hledán kompromis. Druhým porušením pak byla lživá kritika koaličních partnerů, kterou zveřejnila Změna pro Prahu 12 ve svých Modřanských novinách,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení.

Až do nového jednání Rady, kde budou kompetence jasně rozděleny, budou zatím přímo pod starostou městské části Praha 12 Milanem Maruštíkem.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru