Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 12 se otevře nová mateřská škola Mydlinky
MŠ Mydlinky. Vizualizace: se souhlasem MČ Praha 12

V Praze 12 se otevře nová mateřská škola Mydlinky

Se začátkem školního roku v září se otevře nová mateřská škola Mydlinky. Školka, která stojí mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, nabídne 112 míst, zahradu, hřiště s herními prvky nebo učebnu pro speciální výuku. Informovala o tom Prahy 12 Petra Svobodová. Výstavba stála zhruba 130 milionů korun bez DPH. Zhotovitelem je společnost Geosan – Nepro Mydlinky, za podobou stojí architektonické studio Loxia.

„Můj sen se stal skutečností – občanům jsme v roce 2018 slíbili novou mateřskou školu a po pěti letech krásnou mateřinku pro 112 žáčků slavnostně otevíráme. Tato unikátní stavba bude chloubou Prahy 12,“ uvedl starosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS).

Výstavba mateřské školy Mydlinky na pozemku o rozloze 5 108 metrů čtverečních mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská byla oficiálně zahájena loni v dubnu. Během sedmnácti měsíců vznikla moderní dvoupodlažní budova v pasivním energetickém standardu, aby se minimalizovaly náklady na její provoz.

Objekt školky, který je díky sklonu terénu částečně zahlouben v zemi, nabízí čtyři prostorné třídy pro až 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a centrální moderně vybavenou kuchyň. Mateřinka se zelenou střechou je zasazena do zahrady, na které vznikají dětská hřiště s herními prvky z přírodních materiálů, zahradní domek, domek pro drobná zvířata a ekoklubovna.

Ke školce přiléhající ulice K Beránku bude upravena na jednosměrnou tak, aby byla zachována podélná parkovací místa. Náklady na výstavbu školky včetně zahradního domku, ekoklubovny a domku pro zvířata jsou zhruba 130 milionů korun bez DPH, tedy necelých 157 milionů včetně DPH.

Část nákladů byla pokryta prostředky z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí (zhruba 22 milionů) a z účelové dotace hl. m. Prahy (zhruba 71 milionů), zbývající finanční prostředky poskytla Praha 12 ze svého rozpočtu.

„Provoz mateřské školy Mydlinky bude zahájen v pondělí 4. září, kdy nastoupí přijatí žáčci. Domek pro drobná zvířata, ekoklubovna, výsadba nových stromů a druhé hřiště budou dokončeny a zprovozněny do konce kalendářního roku," sdělila mluvčí radnice Svobodová. 

MŠ Mydlinky

Výměra zahrady: 3 380 m2
Užitková plocha školky: 1 149 m2
Počet podlaží: 2 (částečně zapuštěná do okolního terénu)
Počet tříd: 4 (až 112 dětí)
Počet parkovacích stání: 4 + 4 podélná

Zdroj: MČ Praha 12


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru