Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 12 se otevře nová mateřská škola Mydlinky
MŠ Mydlinky. Vizualizace: se souhlasem MČ Praha 12

V Praze 12 se otevře nová mateřská škola Mydlinky

Se začátkem školního roku v září se otevře nová mateřská škola Mydlinky. Školka, která stojí mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, nabídne 112 míst, zahradu, hřiště s herními prvky nebo učebnu pro speciální výuku. Informovala o tom Prahy 12 Petra Svobodová. Výstavba stála zhruba 130 milionů korun bez DPH. Zhotovitelem je společnost Geosan – Nepro Mydlinky, za podobou stojí architektonické studio Loxia.

„Můj sen se stal skutečností – občanům jsme v roce 2018 slíbili novou mateřskou školu a po pěti letech krásnou mateřinku pro 112 žáčků slavnostně otevíráme. Tato unikátní stavba bude chloubou Prahy 12,“ uvedl starosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS).

Výstavba mateřské školy Mydlinky na pozemku o rozloze 5 108 metrů čtverečních mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská byla oficiálně zahájena loni v dubnu. Během sedmnácti měsíců vznikla moderní dvoupodlažní budova v pasivním energetickém standardu, aby se minimalizovaly náklady na její provoz.

Objekt školky, který je díky sklonu terénu částečně zahlouben v zemi, nabízí čtyři prostorné třídy pro až 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a centrální moderně vybavenou kuchyň. Mateřinka se zelenou střechou je zasazena do zahrady, na které vznikají dětská hřiště s herními prvky z přírodních materiálů, zahradní domek, domek pro drobná zvířata a ekoklubovna.

Ke školce přiléhající ulice K Beránku bude upravena na jednosměrnou tak, aby byla zachována podélná parkovací místa. Náklady na výstavbu školky včetně zahradního domku, ekoklubovny a domku pro zvířata jsou zhruba 130 milionů korun bez DPH, tedy necelých 157 milionů včetně DPH.

Část nákladů byla pokryta prostředky z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí (zhruba 22 milionů) a z účelové dotace hl. m. Prahy (zhruba 71 milionů), zbývající finanční prostředky poskytla Praha 12 ze svého rozpočtu.

„Provoz mateřské školy Mydlinky bude zahájen v pondělí 4. září, kdy nastoupí přijatí žáčci. Domek pro drobná zvířata, ekoklubovna, výsadba nových stromů a druhé hřiště budou dokončeny a zprovozněny do konce kalendářního roku," sdělila mluvčí radnice Svobodová. 

MŠ Mydlinky

Výměra zahrady: 3 380 m2
Užitková plocha školky: 1 149 m2
Počet podlaží: 2 (částečně zapuštěná do okolního terénu)
Počet tříd: 4 (až 112 dětí)
Počet parkovacích stání: 4 + 4 podélná

Zdroj: MČ Praha 12


Autor: Jan Puci

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

19. června 2024 ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Další články
Nahoru