Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusLifestyle / Zdraví

V Praze 11 se bezplatně testují zaměstnanci škol a školek

Praha 11 začala včera preventivně testovat zaměstnance místních základních a mateřských škol na přítomnost koronavirové infekce covid-19. Bezplatné testování bude probíhat do čtvrtka 11. června.

Do testování se zapojilo přes 400 zaměstnanců škol a školek zřizovaných městskou částí. „Naší snahou je zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí. I proto jsme všechny školy a školky vybavili ochrannými prostředky v podobě roušek, respirátorů a ochranných štítů. Velmi ráda bych na tomto místě ocenila pomoc Hygienické stanice hlavního města Prahy a Armády České republiky," dodala radní MČ Praha 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti) s tím, že se jedná o dlouhodobě připravovanou akci.

Vedle zaměstnanců škol nyní testováním prochází i zaměstnanci úřadu městské části. Veškeré testování probíhá zdarma a na dobrovolné bázi.
Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Dnes ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru