dnes
Středa - mlha
15°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
18°C
KoronavirusLifestyle / Zdraví

V Praze 11 se bezplatně testují zaměstnanci škol a školek

Praha 11 začala včera preventivně testovat zaměstnance místních základních a mateřských škol na přítomnost koronavirové infekce covid-19. Bezplatné testování bude probíhat do čtvrtka 11. června.

Do testování se zapojilo přes 400 zaměstnanců škol a školek zřizovaných městskou částí. „Naší snahou je zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí. I proto jsme všechny školy a školky vybavili ochrannými prostředky v podobě roušek, respirátorů a ochranných štítů. Velmi ráda bych na tomto místě ocenila pomoc Hygienické stanice hlavního města Prahy a Armády České republiky," dodala radní MČ Praha 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti) s tím, že se jedná o dlouhodobě připravovanou akci.

Vedle zaměstnanců škol nyní testováním prochází i zaměstnanci úřadu městské části. Veškeré testování probíhá zdarma a na dobrovolné bázi.
Praha 5 ruší Pohádkový les

26. září 2020 v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

Další články
Nahoru