dnes
Úterý - zatazeno
23°C
zítra
Středa - obcasny-dest
22°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
KoronavirusLifestyle / Zdraví

V Praze 11 se bezplatně testují zaměstnanci škol a školek

Praha 11 začala včera preventivně testovat zaměstnance místních základních a mateřských škol na přítomnost koronavirové infekce covid-19. Bezplatné testování bude probíhat do čtvrtka 11. června.

Do testování se zapojilo přes 400 zaměstnanců škol a školek zřizovaných městskou částí. „Naší snahou je zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí. I proto jsme všechny školy a školky vybavili ochrannými prostředky v podobě roušek, respirátorů a ochranných štítů. Velmi ráda bych na tomto místě ocenila pomoc Hygienické stanice hlavního města Prahy a Armády České republiky," dodala radní MČ Praha 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti) s tím, že se jedná o dlouhodobě připravovanou akci.

Vedle zaměstnanců škol nyní testováním prochází i zaměstnanci úřadu městské části. Veškeré testování probíhá zdarma a na dobrovolné bázi.
Vznikla první centra sportovní kardiologie

10. července 2020 v 11:57

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Využít je mohou vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi.

Víš, jak vidíš? Na Slunečním náměstí se bude měřit zrak

10. července 2020 v 07:44

V rámci aktivit místní Agendy 21 připravila radnice Prahy 13 akci Bezpečně za volantem – víš, jak vidíš? Součástí kampaně je orientační testování zraku pro všechny účastníky silničního provozu, prováděné optometristy.

Kvůli účinkům léčby se Máje změnil vzhled obličeje, přibrala a musela trpět narážky na svůj vzhled

6. července 2020 v 16:37

Zdravotní problémy Máju (37) trápily už od střední školy. „Špatně se mi dýchalo a pořád jsem pokašlávala,“ vzpomíná. Plicní lékař jí sdělil, že zřejmě přechodila zápal plic, ale pro jistotu ji poslal na další vyšetření. Dle nich pak Máje diagnostikoval systémový lupus erythematodes a předepsal jí...

Další články
Nahoru