V Praze 11 funguje nové reuse centrum, uspořádalo první SWAP
24. listopadu 2024 10:48
„Cesta k otevření reuse centra trvala více než rok, kdy předchozí členka rady pro životní prostředí Ivana Hovorková začala jednat s Federací nábytkových bank a reuse center. Postupně pak proces pokračoval přes hledání vhodných prostor, uzavření nájemní smlouvy a zajištění nezbytných prostředků pro rozjezd centra,“ uvedl Veselský.
„V nově vzniklém centru dostávají použité věci druhou šanci. Omezuje se tím vznik odpadu spolu s možností zakoupit zboží za výhodnou cenu .Přinést nebo pořídit můžete textil, nábytek, kuchyňské potřeby, knihy, hračky a sportovní vybavení," dodal.
Smyslem činnosti reuse center je navracení věcí do oběhu k dalšímu využití. Možnost levně pořídit nové věci je tak spojena s prevencí vzniku odpadu. Cílem však je vytvořit i prostor pro setkávání a vzájemnou inspiraci aktivních lidí.Centrum provozuje nezisková organizace Reuse Praha 11. Tento týden se v pátek a sobotu konal v centru první SWAP, na kteréms i lidé mohli vyměňovat různé věci. „Máme za sebou první úspěšný SWAP, který proběhl v našem Reuse centru na Praze 11. Společně s vámi se nám podařilo dát druhou šanci velkému množství především oblečení pro děti a dospělé, hračkám, botám a taškám. Velmi nás potěšil velký zájem a chceme poděkovat všem, kteří dorazili, včetně těch, kteří přijeli z různých částí Prahy. Zvláštní poděkování patří Městské části Praha 11 za jejich podporu, které si velmi vážíme," uvedla organizace Reuse Praha 11 na svém facebookové profilu.

Přidejte si nás na domovskou