Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVíkendové tipy

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm. V Praze 10 proběhnou zejména úklidy v tradičních lokalitách v Trojmezí, na Bohdalci, ve Slatinách nebo Malešickém lese, ale také na dalších místech.

„Jsem rád, že veřejnost vnímá veskrze pozitivně úlohu dobrovolnických úklidů, které mají celorepublikově své místo a tradici a jsou nezastupitelným pomocníkem proti velkému nešvaru černých skládek, kterým lze jen složitě předcházet,“ říká radní městské části Milan Maršálek (Vlasta), který má v gesci životní prostředí a udržitelnost.

Dobrovolnické úklidy budou probíhat na několika místech. V sobotu 25. března v oblasti Bohdaleckého lesa nebo v lokalitách Sedmidomky a Slatiny. V pátek 31. března jsou připravené úklidy ve Vršovicích podél železniční tratě v okolí zastávky Praha-Eden.

A konečně v sobotu 1. dubna se bude uklízet v Malešickém lese, na Trojmezí, kolem Botiče v Záběhlicích a ve Vršovicích, v prostoru budoucí drážní promenády ve Strašnicích, u Hamerského rybníka nebo v lese při ulici Rabakovská.

„Praha 10 stejně jako v předešlých letech zajistí svoz odpadu či nabízí dobrovolníkům pracovní pomůcky (pytle, rukavice). Akci také podporuje místní svozová společnost AVE Pražské komunální služby a.s., která na své náklady poskytne velkoobjemové kontejnery,“ sděluje Martin Pecánek, vedoucí odboru životního prostředí. A doplňuje, že „pokud má někdo zájem se do úklidu zapojit, může se obrátit na odbor například využitím emailu bezodpadu@praha10.cz.“

S jarním obdobím také začíná pravidelná možnost pro občany využít některou z bezplatných služeb ke svozu či odvozu objemného či separovaného specifického odpadu. Speciálně pro odpad z domovních zahrad jsou určeny velkokapacitní kontejnery na bioodpad.

„Pokračujeme s úspěšnou osvětovou i praktickou kampaní „Desítka bez odpadů“. Stále ještě distribuujeme bezplatně kompostéry pro veřejnost, v oblasti předcházení vzniku odpadů podpoříme lokální bleší trhy, zvažujeme možnosti pro založení tzv. reuse centra a více se zaměříme na navýšení separačních nádob na odpad v bytových domech,“ doplňuje radní Maršálek.

„Nepořádek ve veřejném prostoru je velký nešvar, který je neblahou vizitkou jen malé skupiny spoluobčanů, ale řešit ho musíme všichni,“ uvedl Jaroslav Štěpánek (Společně pro Prahu 10), který je předsedou Výboru pro životní prostředí. „Podnětům občanů se pravidelně věnujeme a společně s odborem životního prostředí průběžně řešíme zlepšení čistoty veřejných prostranství a stav veřejné zeleně,“ dodal Štěpánek.


Autor: Alo

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Další články
Nahoru