dnes
Sobota - zatazeno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
10°C
V Praze 10 pokračuje tvorba dílčích generelů veřejných prostranství
V současné době vzniká generel Nové Strašnice. Tuto oblast Prahy 10 tvoří bývalá vesnice, jejíž zbytky jsou obklopeny skladovými areály, administrativními a průmyslovými objekty, zahrádkami a pustinou. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Praze 10 pokračuje tvorba dílčích generelů veřejných prostranství

Předloni zastupitelstvo Prahy 10 schválilo Generel veřejných prostranství, což je zásadní dokument, který bude v následujících letech sloužit jako základní podklad pro rozhodování o rozvoji veřejných prostranství na „desítce“. Na tento generel navazují dílčí generely jednotlivých oblastí. Současné vedení radnice má v plánu jejich průběžnou tvorbu, uvedl místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), do jehož kompetencí patří územní rozvoj, kulturní památky a podpora podnikání.

Vytvořit dlouhodobou strategii podoby ulic, náměstí, parků a dalších veřejných ploch je cílem Generelu veřejných prostranství Prahy10. Dokument nahlíží na veřejná prostranství jako na jeden celek. Snaží se mapovat jejich současné využití, určit jejich případné limity a nabízet způsoby, jak s místy pracovat tak, aby přispěly i ke společenskému rozvoji města.

Generel veřejných prostor je tedy podle místostarosty Valoviče jakousi dohodou o způsobu organizace a využívání veřejných prostranství, který ale jde napříč celou společností. Kromě toho reaguje na aktuální potřebu plánování investic do veřejných prostranství, protože jejich revitalizace se v poslední době dostaly do popředí zájmů jak města, tak jeho obyvatel.

Předloni na podzim Praha 10 dokončila po několika setkáních s veřejnosti definitivní verzi dílčího Generelu veřejných prostranství „Nové Vršovice“. Tento generel si můžete prohlédnout zde. V současné době vzniká generel Nové Strašnice a letos jsou v plánu další dva generely. Jeden z nich by se mohl týkat okolí Botiče. Generel by vycházel z urbanistické studie, které se zabývá bezprostředním okolím říčky na území Prahy 10. Studii chce radnice letos představit a diskutovat s veřejností.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru