dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur
Takto vypadala ulice V Olšinách loni na konci dubna. Foto: Eva Kaplanová

V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur

V rámci obnovy stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 se kácí 53 ze 134 stromů. Jedinci, které lze na místě zachovat, budou ošetřeni odbornými arboristickými zásahy a nově bude vysazeno 73 stromů. Dosazovaný druh je totožný s původním – tedy sakury kultivaru „Kanzan“.

Pro obnovu stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum. Ten ukázal, že většina stromů je ve velmi špatném zdravotním stavu, který je zapříčiněn jak věkem, který u sakur v našich podmínkách není vysoký, tak i stresovým prostředím rušné ulice, a část stromořadí je napadena dřevokaznými houbami.

 „Opravdu nikoho z nás netěší, když musíme pokácet vzrostlý strom. U stromů podél cest ale musíme pečlivě sledovat jejich zdravotní stav. Bohužel v pražských ulicích stromy dost trpí a jejich obnova je čas od času nutná,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru