dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur
Takto vypadala ulice V Olšinách loni na konci dubna. Foto: Eva Kaplanová

V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur

V rámci obnovy stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 se kácí 53 ze 134 stromů. Jedinci, které lze na místě zachovat, budou ošetřeni odbornými arboristickými zásahy a nově bude vysazeno 73 stromů. Dosazovaný druh je totožný s původním – tedy sakury kultivaru „Kanzan“.

Pro obnovu stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum. Ten ukázal, že většina stromů je ve velmi špatném zdravotním stavu, který je zapříčiněn jak věkem, který u sakur v našich podmínkách není vysoký, tak i stresovým prostředím rušné ulice, a část stromořadí je napadena dřevokaznými houbami.

 „Opravdu nikoho z nás netěší, když musíme pokácet vzrostlý strom. U stromů podél cest ale musíme pečlivě sledovat jejich zdravotní stav. Bohužel v pražských ulicích stromy dost trpí a jejich obnova je čas od času nutná,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru