dnes
Úterý - prehanky-dest
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
28°C
V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur
Takto vypadala ulice V Olšinách loni na konci dubna. Foto: Eva Kaplanová

V Praze 10 pokácí pokácí desítky sakur

V rámci obnovy stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 se kácí 53 ze 134 stromů. Jedinci, které lze na místě zachovat, budou ošetřeni odbornými arboristickými zásahy a nově bude vysazeno 73 stromů. Dosazovaný druh je totožný s původním – tedy sakury kultivaru „Kanzan“.

Pro obnovu stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum. Ten ukázal, že většina stromů je ve velmi špatném zdravotním stavu, který je zapříčiněn jak věkem, který u sakur v našich podmínkách není vysoký, tak i stresovým prostředím rušné ulice, a část stromořadí je napadena dřevokaznými houbami.

 „Opravdu nikoho z nás netěší, když musíme pokácet vzrostlý strom. U stromů podél cest ale musíme pečlivě sledovat jejich zdravotní stav. Bohužel v pražských ulicích stromy dost trpí a jejich obnova je čas od času nutná,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru