Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 10 byla podepsána koaliční smlouva, starostou se stane Valovič z ODS
Čtvrteční podpis koaliční smlouvy. Foto: Společně pro Prahu 10

V Praze 10 byla podepsána koaliční smlouva, starostou se stane Valovič z ODS

Zástupci Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) a koalice Vlasta, STAN a KDU-ČSL podepsali včera koaliční smlouvu. Starostou desáté městské části se na ustavujícím zasedání zastupitelů má stát Martin Valovič (ODS), prvním místostarostou potom Tomáš Pek (TOP 09). Strany se již dohodly také na obsazení postů v radě městské části, na rozdělení kompetencí a na programových prioritách. Strany to dnes sdělily ve společném prohlášení. Koalice bude mít ve 45členném zastupitelstvu městské části 24 hlasů.

„Mám radost, že Prahu 10 čeká v dalších letech rozvoj, odpovědné vedení a že máme možnost dotáhnout kvalitní projekty z minulých let, stejně jako nastartovat řadu nových. Budoucí koalice je složená ze stran, které dostaly největší důvěru voličů v letošních volbách. To nám dává možnost plnit náš program, který je postaven na snaze měnit Desítku nejen na papíře, ale formou konkrétních projektů a opatření i v reálném životě,“ uvedl Martin Valovič (ODS).

Koaliční smlouva Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) VLASTA, STAN s podporou KDU-ČSL obsahuje programové cíle na další čtyři roky. „Je skvělé, že jsme se dokázali dohodnout na odpovědném hospodaření městské části, investicích do oprav a výstavby škol, na bytové politice ale třeba i na zlepšování životního prostředí a veřejných prostor Prahy 10. Čeká nás mnoho důležitých projektů, takže je dobře, že hledání shody při sestavování koaliční smlouvy bylo hladké,“ řekl Tomáš Pek (TOP 09).

V koaliční smlouvě je také návrh personálního obsazení Rady městské části. „V naší kompetenci bude sociální, zdravotní a rodinná politika, životní prostředí a udržitelnost. V nové Radě budeme zastávat také téma energetického managementu a digitalizace. Pokračovat bude díky nám také úspěšné zapojení Desítky mezi takzvaná Zdravá města, kde Praha 10 obhajuje vysokou úspěšnost kvality života mezi českými městy,” sdělil David Kašpar, lídr za koalici VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL, který je nominantem na post místostarosty.

Pokud jde o rozdělení gescí, strany se dohodly na následujícím uspořádání: Martin Valovič (ODS) – územní rozvoj, územní plán, podpora podnikání, vnější vztahy a Nový Eden, Tomáš Pek (TOP 09) – majetek včetně radnice, akciové společnosti a kulturní památky, David Kašpar (STAN) – sociální a rodinná politika, zdravotnictví, Olga Koumarová (ODS) – investice do budov ZŠ a MŠ, finance a rozpočet, Radek Lojda (TOP 09) bytová politika, bezpečnost, dotace, Pavel Šutka (ODS) – kultura, sport a volnočasové aktivity, Ondřej Počarovský (TOP 09) – školství, Milan Maršálek (VLASTA) – životní prostředí a udržitelnost, MA21, Mikuláš Pobuda (ODS) – doprava, IT a Smart Cities.

Volby v Praze 10 vyhrála koalice ODS a TOP 09, která získala 14 mandátů. Volilo ji 27,15 procenta voličů. Koalici VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL volilo 18,75 procenta lidí, což stačilo na deset mandátů. O jeden méně má ANO (17,67 procenta hlasů). Osm mandátů získali Piráti (16,77 procenta). Do zastupitelstvu se ještě dostala koalice SPD, Trikolory a nezávislých kandidátů. Získala 7,81 procenta hlasů znamená čtyři získané mandáty.


Autor: puc

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru