dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

V Praze 10 bude letos 200 nových míst v mateřských školách

Téměř 3000 míst v mateřských školách zaplní děti z Prahy 10 během zápisu, který proběhne letos 18. a 19. března. Mimořádný termín, který bude v předstihu uveden na stránkách www.praha10.cz, bude vypsán pro nově otvírané školky. Zprovozněna bude mj. přístavba školky Vladivostocká, po kompletní rekonstrukci bude otevřen nový pavilon na Sychrově. Celkově bude od září 2014 k dispozici téměř o 200 míst ve školkách více než nyní.

„Děti jsou do MŠ přijímány podle jasných a transparentních kritérií, která jsou zveřejněna v každé mateřské škole. Mezi nejdůležitější kritéria patří trvalý pobyt na území Prahy 10, přičemž upřednostnění se týká též dětí občanů EU nebo občanů třetích zemí, kteří mají hlášeno místo pobytu v naší městské části,“ zdůraznil starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez). „K dalším podstatným kritériím patří věk dítěte, opakované podání žádosti nebo prokázání faktu, že určitým dětem se výrazně zhoršily podmínky a možnosti předškolního vzdělávání s nástupem rodičů do zaměstnání. Připomínám, že není podstatný čas přijetí žádosti, pouze splnění kritérií.“

skolka-praha-10-nahled

Rekonstruovaná MŠ Na Sychrově. Foto: archiv

Nové školky už letos

„Předškolní vzdělávání v Praze 10 probíhá v 20 školkách, které provozují celkem 27 budov. Počet míst je nyní rozšiřován na základě odborné demografické studie. Ještě letos budou otevřeny nové školky, díky nimž přibude téměř 200 nových míst,“ řekla Ivana Cabrnochová (SZ), místostarostka Prahy 10 pro oblast územního a strategického rozvoje.

V tomto roce bude otevřena přístavba ve Vladivostocké ulici a také pavilon Na Sychrově. V pokročilé fázi výstavby jsou nyní školky Břečťanová a Mrštíkova. V roce 2015 pak budou otevřeny nové kapacity ve školkách Nad Vodovodem a Bajkalská. „Obnovení sychrovské školky požadovali zejména místní občané a mě těší, že jsme jim v tomto mohli vyjít vstříc. Děkuji touto cestou všem, kteří se o její záchranu zasloužili,“ dodala místostarostka Cabrnochová.

Podrobné informace o přijímání k předškolnímu vzdělávání získají zájemci na telefonních číslech jednotlivých školek, která jsou uvedena na adrese http://www.praha10.cz/mestska-cast/skolstvi/seznam-materskych-skol.aspx.

 


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru