dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Sobota - skorojasno
4°C
V Praze 1 vyhrála volby TOP 09. Podle starosty Lomeckého je to ocenění za práci vedení radnice i závazek do budoucna
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: archiv

V Praze 1 vyhrála volby TOP 09. Podle starosty Lomeckého je to ocenění za práci vedení radnice i závazek do budoucna

Strana TOP 09 získala ve volbách do Poslanecké sněmovny 5,3 procent hlasů. V metropoli si však vedla lépe. Zde jí dalo hlas 12,6 procent voličů. Ještě lépe dopadla v Praze 1. Tam s 19,8 procenta vyhrála těsně před ODS. Starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09) vidí v takovém úspěchu „topky“ v centru Prahy ocenění práce tamní radnice.

„Ostré dělení na levici a pravici je už minulostí. Lidé se dívají práci komunálních politiků a to je ovlivňuje i při rozhodování ve ´velkých´ volbách, jako jsou ty do Parlamentu. Svou lokální přízeň pak přesunou na celostátní úroveň. Skvělý výsledek TOP 09 v Praze 1 beru jako ocenění za naši práci a velký závazek do budoucna,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

To, že se lidé obracejí na své regionální politiky, je podle něj trend v celé západní Evropě. „Nechtějí proklamace, zajímá je reálná manažerská politika. Tu se snažím na jedničce dělat, nejsem a nebudu typ celostátního politika,“ pokračoval Lomecký. Politik TOP 09 je v čele radnice od roku 2010 a již oznámil, že by na této pozici rád pokračoval i po komunálních volbách, které se uskuteční příští rok na podzim.  

„Výsledky voleb Praze 1 sleduji vždy bedlivě, zajímá mne, jak volil každý okrsek. Z aktuálních čísel vidím, že podpora TOP 09 je v oblastech na pravém břehu Vltavy nižší, než na levém břehu. Může to souviset s problémy, které zde jsou s nočním hlukem, neukázněnými turisty, či třeba buskingem. Problémy se snažíme řešit, ale toto je pro mne signál, že ještě musíme přidat,“ pokračoval Lomecký.  

Jaké má plány pro příští období do voleb v příštím roce?

„Zlepšit úklid, infrastrukturu, dokončit rozdělané investice, například rekonstrukci spodní části Václavského náměstí. Rozšířit nabídku seniorských bytů, zlepšit fungování bytového hospodářství. Řešit parkování, zachovat místa rezidentům. Snažit se o přípravu staveb podzemních garáží, v tom vidím budoucnost. Dále také jednat s magistrátem o vyhláškách, které by zlepšily život v centru. Mám na mysli již například zmíněný hluk, či pouliční umění a pravidla pro služby poskytující sdílené ubytování,“ vyjmenoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Hodlá také nadále podporovat ty, kteří stojí o dostavu vnitřního i vnějšího silničního okruhu. „Bez okruhů totiž nemůže být regulována tranzitní doprava, která lidem  z centra zhoršuje kvalitu života,“ dodal.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru