dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
V Praze 1 si prvňáci odnesli domů štěně
Na žáky dnes čekalo stylové přivítání. Dorazili zástupci radnice včetně starosty Oldřicha Lomeckého (druhý zprava).

V Praze 1 si prvňáci odnesli domů štěně

Téměř 360 prvňáčků dnes přivítali v základních školách v Praze 1. Všichni si do nové životní etapy odnesli nejen zbrusu nové zážitky, ale také výtisk oblíbené knížky Dášeňka čili Život štěněte od Karla Čapka.

„Knižní dárek v podobě Dášeňky symbolizuje to, co čeká malé človíčky ve škole – stejně jako Dášeňka budou nejprve objevovat a učit se jednoduché věci, až posléze přejdou k tomu složitějšímu. A věřím, že Dášeňka bude jednou z prvních knížek, kterou si přelouskají poté, co se naučí číst,“ řekla radní Prahy 1 pro oblast školství Karolina Polverini (TOP 09).

polverini-praha-1-top-09-nahled

Radní Karolina Polverini

Městské části Praha 1 se podařilo rovněž domluvit spolupráci se společností Samsung, která se bude rozvíjet již v průběhu tohoto školního roku. Prvním konkrétním krokem je dar v podobě šestadvaceti tabletů Samsung Galaxy Note 10.1, které budou sloužit ke zkvalitnění výuky prvňáčků v ZŠ J. Gutha-Jarkovského.

Praha 1 nemá na rozdíl od mnoha jiných městských částí problémy při zajišťování kvalitního výukového zázemí pro nové prvňáky. Totéž platí pro mateřské školy.

„Oblast školství je bez přehánění jednou z klíčových priorit. Když někdo trvale bydlí v Praze 1 a založí si zde rodinu, je samozřejmé, že na jeho děti čeká prvotřídní předškolní a školní servis,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru