Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

V Praze 1 se začíná plánovat budoucnost

Tento týden proběhly v Praze 1 první diskuse veřejnosti a expertního týmu, který participační setkání ke Strategii udržitelného rozvoje Prahy 1organizuje. Mluvilo se o důležitých tématech, která místní tíží a zajímají, a na jejichž řešení by se měla první městská část do roku 2035 zaměřit.

V debatě zaznělo několik zcela zásadních témat například z oblasti rezidenčního bydlení, dopravy či ochrany zeleně.

„Strategie udržitelného rozvoje bude dokumentem, do kterého budeme společně formulovat vize, jak má Praha 1 vypadat nejen v roce 2035, ale i v desetiletích následujících. Měli bychom proto umět formulovat, kam chceme dojít v dopravě, školství, životním prostředí, sociálních službách, zdravotnických službách, občanské vybavenosti, bezpečnosti a v dalších oblastech, které zajímají především ty, kteří tady žijí, ale i ty, kteří k nám jezdí za prací či chodí do škol,“ vysvětlil během zahájení prvního ze setkání starosta Petr Hejma.

Dokument, který ze všech setkání vznikne, by se měl stát určitým návodem který budou používat představitelé městské části nyní i v budoucnosti. „A proto potřebujeme vás a spolupráci s vámi, kteří se nejvíce zajímáte o život v naší městské části a kteří nám pomůžete formulovat rozvojové vize jak pozitivním, tak třeba i konstruktivně negativním názorem,“ dodal starosta.

mapa-diskuse-2022

Vzhledem k rozdílným charakteristikám jednotlivých lokalit, je Praha 1 rozdělena na deset částí, ve kterých se můžete zúčastnit workshopů podle toho, kde bydlíte, pracujete či studujete.

Příští týden budou setkání dvě, první 14. února ve Vojtěšské 216 a druhé 15. února v Dušní. 

Více informací najdete zde.


Autor: Alo

Virtuálně do světa podzemních labyrintů

Včera v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace připravily návštěvníkům nově otevřeného prostoru střechy nové vodní linky ÚČOV Praha na Císařském ostrově informační panely, které kromě informací o historii čistírny a čištění vody v území Trojské kotliny obsahují také QR kód. Když jej návštěvník nasnímá přenese se...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Setkání nad mapou Prahy 9 na rohu ulic Čihákova a K Moravině

14. května 2022 v 18:22

Další ze setkání představitelů radnice Prahy 9 s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná v úterý 17. května od 16 hodin.

Setkání nad mapou: Podoba bobové dráhy a přilehlé zeleně

14. května 2022 v 05:08

Další setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná ve čtvrtek 19. května v 16 hodin. S představiteli radnice se můžete podělit o nápady, jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor podle vašich představ.

Den linky 155 v Holešovicích

13. května 2022 v 19:59

Po dvouleté koronavirové odmlce slaví opět zdravotnické záchranné služby po celé republice naplno Den linky 155. Už tuto neděli, 15. května se ve většině krajů konají akce pro veřejnost, při kterých se velcí i malí návštěvníci seznámí s technikou a vybavením zdravotníků nebo si osvěží postupy při...

Vína a delikatesy v Holešovicích

13. května 2022 v 19:34

Festival vína z celého světa a delikates v sobotu 21. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Ochutnáte vína z více jak 15 vinařství nejen z Čech a Slovenska, ale i z Rakouska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska a Argentiny a k tomu i speciality...

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Do Křesla pro hosta usedne Valérie Zawadská

13. května 2022 v 11:17

Valérie Zawadská bude hostem v Lampárně v úterý 24. května.

Praha 15: Den dětí v areálu Na Šancích

13. května 2022 v 07:57

Praha 15 zve v sobotu 28. května ve 14 hodin na Den dětí.

Další články
Nahoru