Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 1 je na radnici samoobslužný platební terminál veřejné správy, první v Česku
Bankovní poradce České spořitelny pro veřejný sektor Petr Chlupáč ukazuje starostce Prahy 1 Terezii Radoměřské, jak terminál funguje. Zdroj foto: se souhlasem MČ Praha 1

V Praze 1 je na radnici samoobslužný platební terminál veřejné správy, první v Česku

Budova Úřadu městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici se stala prvním místem v Česku, kde je možné uhradit správní poplatky na samoobslužném platebním terminálu. Umístění tohoto elektronického kiosku zajistila ve spolupráci s Prahou 1 Česká spořitelna. Na setkání s novináři o tom informovali představitelé radnice a banky.

Samoobslužný terminál nepřinese jen snadnější placení správních poplatků. Jeho funkce podle starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské (TOP 09) ocení i samotní zaměstnanci úřadu.

„Je skvělé, že fungování tohoto terminálu usnadní proces plateb ze všech stran. Občané pohodlně uhradí poplatky bez starostí, že by někde museli čekat nebo se dokonce k někomu objednávat. Úředníkům se zase zpřehlední evidence plateb. Poplatek zamíří na příslušné místo, kde budou zároveň ihned vědět, kým byl uhrazen,“ představila výhody plateb přes samoobslužný terminál starostka.

V České spořitelně věří, že spuštění terminálu se stane zásadním krokem v digitalizaci státní správy. „Moc si vážíme spolupráce s Prahou 1 a věříme, že se tento produkt osvědčí a následně najde využití i u dalších municipalit,“ prohlásil na tiskové konferenci bankovní poradce České spořitelny pro veřejný sektor Petr Chlupáč.

Funkcionality samoobslužného terminálu budou i na základě zpětné vazby nadále rozvíjeny. „Jelikož se jedná o první takovýto platební kiosek, budeme monitorovat a vyhodnocovat jeho využívání pro další případná zlepšení. V nejbližší době implementujeme do systému kromě češtiny i jiné jazykové mutace, aby byl pro všechny návštěvníky co nejpřívětivější,“ doplnil Chlupáč.

Nový samoobslužný terminál se nachází ve třetím patře Úřadu MČ Praha 1 ve Vodičkově 18 u kanceláří živnostenského odboru. Občané zde mohou uhradit správní poplatky pomocí platební karty, telefonu nebo chytrých hodinek.


Autor: Karel Netolický

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru