Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 1 je na radnici samoobslužný platební terminál veřejné správy, první v Česku
Bankovní poradce České spořitelny pro veřejný sektor Petr Chlupáč ukazuje starostce Prahy 1 Terezii Radoměřské, jak terminál funguje. Zdroj foto: se souhlasem MČ Praha 1

V Praze 1 je na radnici samoobslužný platební terminál veřejné správy, první v Česku

Budova Úřadu městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici se stala prvním místem v Česku, kde je možné uhradit správní poplatky na samoobslužném platebním terminálu. Umístění tohoto elektronického kiosku zajistila ve spolupráci s Prahou 1 Česká spořitelna. Na setkání s novináři o tom informovali představitelé radnice a banky.

Samoobslužný terminál nepřinese jen snadnější placení správních poplatků. Jeho funkce podle starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské (TOP 09) ocení i samotní zaměstnanci úřadu.

„Je skvělé, že fungování tohoto terminálu usnadní proces plateb ze všech stran. Občané pohodlně uhradí poplatky bez starostí, že by někde museli čekat nebo se dokonce k někomu objednávat. Úředníkům se zase zpřehlední evidence plateb. Poplatek zamíří na příslušné místo, kde budou zároveň ihned vědět, kým byl uhrazen,“ představila výhody plateb přes samoobslužný terminál starostka.

V České spořitelně věří, že spuštění terminálu se stane zásadním krokem v digitalizaci státní správy. „Moc si vážíme spolupráce s Prahou 1 a věříme, že se tento produkt osvědčí a následně najde využití i u dalších municipalit,“ prohlásil na tiskové konferenci bankovní poradce České spořitelny pro veřejný sektor Petr Chlupáč.

Funkcionality samoobslužného terminálu budou i na základě zpětné vazby nadále rozvíjeny. „Jelikož se jedná o první takovýto platební kiosek, budeme monitorovat a vyhodnocovat jeho využívání pro další případná zlepšení. V nejbližší době implementujeme do systému kromě češtiny i jiné jazykové mutace, aby byl pro všechny návštěvníky co nejpřívětivější,“ doplnil Chlupáč.

Nový samoobslužný terminál se nachází ve třetím patře Úřadu MČ Praha 1 ve Vodičkově 18 u kanceláří živnostenského odboru. Občané zde mohou uhradit správní poplatky pomocí platební karty, telefonu nebo chytrých hodinek.


Autor: Karel Netolický

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru