Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

V podzimní Sbírce potravin Tesco nabídne slevu 5 procent na nákup jako poděkování za štědrost

Do podzimní Sbírky potravin, která se uskuteční již tuto sobotu 11. listopadu, se mohou zákazníci zapojit ve všech prodejnách Tesco. Novinkou je sleva 5 procent na celý nákup potravin, drogerie a dětské výživy v den konání sbírky.  

Přispět do sbírky lze také přes Tesco Online nákupy pomocí tzv. Balíčků pomoci v termínu od 7. do 21. listopadu. Tesco jako jediný obchodní řetězec v ČR umožňuje zapojit se do potravinové sbírky jak v prodejnách, tak prostřednictvím online darování. 

Sbírka se koná ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, hlavním smyslem je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují. 

„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do sbírky. Našim zákazníkům chceme poděkovat za štědrost, kterou dlouhodobě projevují v rámci potravinových sbírek, proto jim nabízíme exkluzivní slevu 5 % na celý nákup potravin, drogerie a dětské výživy v den konání sbírky. Mohou tak jednak pomoci potřebným a zároveň využít slevy i na vlastní nákup. Slevový kupón najdou zákazníci v sobotu 11. listopadu v aplikaci Clubcard,“ uvádí Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika. 

„Do poslední jarní sbírky potravin zákazníci Tesco darovali neuvěřitelných 75 tun zboží, které ihned putovalo potřebným. Jako společnost jsme navíc potravinovým bankám darovali 1 200 balíčků trvanlivých potravin v celkové hodnotě 238 000 korun,“ dodává. 

Ve vybraných prodejnách Tesco budou moci zákazníci již podruhé zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky v hodnotě 199 korun, které obsahují základní potraviny vhodné pro darování. Zákazníci ve všech prodejnách budou moci darovat i konkrétní trvanlivé potraviny a drogerii. 

Nakoupené zboží předají dobrovolníkům na speciálních sběrných místech za pokladnami. Do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. 

Pomáhat budou například dobrovolníci z Armáda spásy, Arcidiecézní charity Praha nebo Střední zdravotnické školy Liberec. Přispět do potravinové sbírky mohou zákazníci rovněž z pohodlí domova přes Tesco Online nákupy

Více informací o sbírce potravin najdete na https://itesco.cz/sbirka-potravin/


Autor: TZ, red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru