dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
V podzemním krytu se můžete stát detektivy vyšetřujícími vraždu
Kdo je pachatelem? Na vyšetření zločinu mají hráči hodinu. Foto: archiv

V podzemním krytu se můžete stát detektivy vyšetřujícími vraždu

Jen pár desítek metrů od náměstí Míru v Praze 2 je na rohu ulic Blanická a Slezská vstup do bývalého krytu civilní ochrany. V podzemí si můžete už přes rok zahrát interaktivní hru Vězení, letošní předvánoční novinkou je hra Místo činu.

Při hře Místo činu je skupina dvou až pěti hráčů uzamčena v prostoru, ve kterém má hodinu na to, aby vyšetřila vraždu. „Vtělte se do kůže
soukromých detektivů a vyšetřete vraždu. Zjistěte kdo je vrah a uprchněte z místa činu dříve, než se tam vrátí policie. Podaří se vám
to? Rychle, čas běží!," zvou provozovatelé.

hra-misto-cinu-clanek-nahled Úniková hra vyžaduje řešení nečekaných situací a zdolávání překážek, při kterém se místo svalů „zapotí“ spíše mozek. Na oplátku dostanete pořádnou dávku adrenalinu. K úspěchu je nutno vyřešit několik úkolů logických hádanek, otevřít několikery dveře a zámky a najít z uzavřené místnosti cestu ven.

Autenticita prostředí je zintenzivněna různorodými, důmyslně promyšlenými efekty. Hráči čelí časovému tlaku, nutnosti kombinovat, používat získané informace a potřebě kreativně řešit nečekané situace.

hra-misto-cinu-clanek-1-nahled Cena je pro skupinu tří až pěti hráčů 1200 korun, kdo si chce hru vyzkoušet v páru, zaplatí tisícovku. Vězení i Místo lze hrát každý den, je nutné si udělat rezervaci. Ta se provádí zde.

Organizátoři prodávají i dárkové vouchery, což by mohl být zajímavý tip na vánoční dárek.


Další články
Nahoru