Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Jaguar hořel v podzemní garáži, škoda je milion korun
Hasiči při dohašování požáru auta. Foto: se souhlasem HZS Praha

Jaguar hořel v podzemní garáži, škoda je milion korun

Jednotky z centrální, holešovické, strašnické, krčské a chodovské stanice zasahovaly v ulici Bělehradská v Praze 2 u požáru elektromobilu Jaguar I-PACE v prvním podzemním podlaží garáže administrativní budovy. Hořet začalo ve čtvrtek 4. května před půlnocí. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a používali několik vodních proudů včetně zařízení COBRA, kterým prorazili plášť baterie kvůli jejímu ochlazování. Pomocí hydraulických rozpínáků hasiči vozidlo nadzvedli, aby se lépe dostali k baterii v podlaze,“ popsal mluvčí.

Chemici pražských hasičů měřili koncentrace škodlivin, které unikaly z garáže do ovzduší. Z toho důvodu byla Policií ČR uzavřena část ulice Bělehradská. Chemici také odebírali vzorky hasební vody k dalšímu zkoumání.

Po dvou hodinách byl požár uhašen a následovalo ochlazování baterie vozidla a příprava na jeho transport z podzemních garáží. To komplikoval systém výtahový systém na přepravu aut s ohledem na odpojení objektu od elektrické energie.

„Po připojení výtahu na záložní zdroj bylo vozidlo i za pomoci přepravních vozíků transportováno na komunikaci, kde bylo naloženo do speciálního kontejneru pro chlazení,“ sdělil Kavka.

Po naložení automobilu bylo v kontejneru a stálého dohledu hasičů a kontroly termokamerou přepraveno na odstavné plochy Správy železnice. Vozidlo bude po nezbytnou dobu ve vodní lázni.

Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada, přesná příčina požáru je stále v šetření hasičských vyšetřovatelů. Škoda byla majitelem vozidla vyčíslena na milion korun. 


Autor: Karel Netolický

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru