Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jaguar hořel v podzemní garáži, škoda je milion korun
Hasiči při dohašování požáru auta. Foto: se souhlasem HZS Praha

Jaguar hořel v podzemní garáži, škoda je milion korun

Jednotky z centrální, holešovické, strašnické, krčské a chodovské stanice zasahovaly v ulici Bělehradská v Praze 2 u požáru elektromobilu Jaguar I-PACE v prvním podzemním podlaží garáže administrativní budovy. Hořet začalo ve čtvrtek 4. května před půlnocí. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a používali několik vodních proudů včetně zařízení COBRA, kterým prorazili plášť baterie kvůli jejímu ochlazování. Pomocí hydraulických rozpínáků hasiči vozidlo nadzvedli, aby se lépe dostali k baterii v podlaze,“ popsal mluvčí.

Chemici pražských hasičů měřili koncentrace škodlivin, které unikaly z garáže do ovzduší. Z toho důvodu byla Policií ČR uzavřena část ulice Bělehradská. Chemici také odebírali vzorky hasební vody k dalšímu zkoumání.

Po dvou hodinách byl požár uhašen a následovalo ochlazování baterie vozidla a příprava na jeho transport z podzemních garáží. To komplikoval systém výtahový systém na přepravu aut s ohledem na odpojení objektu od elektrické energie.

„Po připojení výtahu na záložní zdroj bylo vozidlo i za pomoci přepravních vozíků transportováno na komunikaci, kde bylo naloženo do speciálního kontejneru pro chlazení,“ sdělil Kavka.

Po naložení automobilu bylo v kontejneru a stálého dohledu hasičů a kontroly termokamerou přepraveno na odstavné plochy Správy železnice. Vozidlo bude po nezbytnou dobu ve vodní lázni.

Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada, přesná příčina požáru je stále v šetření hasičských vyšetřovatelů. Škoda byla majitelem vozidla vyčíslena na milion korun. 


Autor: Karel Netolický

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru