Dnes Sobota - obcasny-dest 1°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Podolí bylo postaveno ruské kolo, po negativních reakcích místních se tím bude zabývat stavební úřad
Ruské kolo stojí nově na parkovišti u botelu Racek, přes ulici je plavecký stadion. Foto(2x): puc

V Podolí bylo postaveno ruské kolo, po negativních reakcích místních se tím bude zabývat stavební úřad

Vedle plaveckého stadionu v pražském Podolí tento týden vyrostlo ruské kolo. Podle mluvčího radnice Prahy 4 Jiřího Bigase se bude atrakcí kvůli negativním reakcím místních zabývat stavební úřad. V minulosti se jednalo o možnosti stavby ruského kola na smíchovské náplavce. Tehdy s tím souhlasila radnice Prahy 5, ale proti se postavilo vedení magistrátu a památkáři.
ruske-kolo-botel-racek-clanek

Pohled z lávky na Veslařský ostrov

Bigas uvedl, že umístění kola oznámil úřadu majitel pozemku, kterým je botel Racek. „V tomto případě ze zákona nemusel podávat žádost, úřad nic nerozhodoval, nic nepovoloval, pouze ohlášení přijal," uvedl. Podle ohlášení má atrakce fungovat do 31. srpna.

„Protože jsme zaznamenali několik negativních reakcí obyvatel z blízkých domů, věcí se začal zabývat stavební úřad Prahy 4. Vypsal kontrolní prohlídku," řekl mluvčí. Doplnil, že další kroky nyní nelze předjímat.

Podle zjištění serveru iDNES.cz atrakci na parkovišti botelu postavila firma Lunapark Dykovský. Koupila ruské kolo dříve provozované na Výstavišti Praha, na kterém se koná Matějská pouť. Spolu s autodromem by se kolo mělo návštěvníkům otevřít v sobotu. Podle Anny Dykovské z lunaparku firma umístění atrakce na úřad městské části nahlásila.

Umístění vyhlídkového kola u Vltavy vyvolalo kontroverzi v roce 2016, kdy s plánem přišla radnice Prahy 5 ve spolupráci se soukromou firmou. Mělo být vysoké 60 metrů, tedy téměř dvojnásně ve srovnání s tím, které nyní stojí v Podolí.

Městská část s firmou podepsala smlouvu na pronájem pozemků, firmě se však nepodařilo sehnat nutná souhlasná stanoviska. Proti se postavili zejména magistrátní památkáři. Stavbu kritizovala i tehdejší primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a vznikla proti ní petice.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru