dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
V počtu velkých kongresů byla Praha loni 11. na světě
Čtyřhvězdičkový Clarion Congress Hotel Prague je moderní kongresové centrum. Foto: www.clarioncongresshotelprague.com

V počtu velkých kongresů byla Praha loni 11. na světě

Praha se loni umístila na 11. místě mezinárodního žebříčku měst s největším počtem pořádaných velkých kongresů. Meziročně si o jedno místo pohoršila. V Praze se loni konalo 123 velkých mezinárodních akcí.

Prahu předčila například města jako Amsterdam, Řím či Hong Kong. Loňským top městem byla Paříž, která musela v letošní statistice ustoupit novému leadrovi – Berlínu. Praha si vedla nejlépe i ve srovnání měst V 4 – Budapešť uzavřela první dvacítku hodnocených měst, Varšava první čtyřicítku a Bratislavě patří až 163. pozice na žebříku.

„Útrata delegátů mířících na kongres je až trojnásobná proti běžnému turistovi. Přestože značná část akcí uskutečněných v České republice připadla na Prahu, jsem ráda, že v kurzu jsou i ostatní naše města a regiony,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

V loňském roce se v České republice uskutečnilo 154 mezinárodních asociačních meetingů, kterých se účastnilo přes 80 000 hostů -  rekordní počet za posledních 10 let. Česká republika se posunula na 25. místo celosvětového žebříčku destinací kongresového turismu, který každoročně vydává mezinárodní asociace ICCA (International Congress and Convention Association).


Další články
Nahoru