Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí
Ilustrační foto: archiv

V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí

Pražany letos čeká 236 oprav, které budou mít významný dopad na dopravu. Jde o opravy silnic i tramvajových tratí. Mezi nejvýznamnějšími jsou opravy Koněvovy ulice, Jižní spojky a Štěrboholské radiály. Koleje budou vyměněny v Nádražní ulici.

Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Kromě toho se chystají desítky drobných oprav, dopravu ovlivní i kulturní a sportovní akce.

„Zima je mírná, takže můžeme zahájit stavební sezonu co nejdřív. Zároveň si můžeme akce rozdělit tak, aby se nehromadily v nejvytíženějších měsících," řekl Scheinherr. Z celkového počtu oprav bude 45 trvat déle než týden.

TSK již zahájila opravy na Poděbradské a Malešické ulici. Pokračovat bude také loni zahájena oprava Novodvorské, kde nyní TSK připravuje přejezdy pro auta do protisměrů a upravuje zastávky MHD. Na Koněvově ulici bude od května do prosince opraven v úseku mezi Husitskou a Ostromečskou povrch vozovky, chodníky a upravena bude šířka jízdních pruhů.

Řidiče čeká i omezení na Jižní spojce, kde budou mimo jiné opraveny protihlukové stěny a povrch vozovky. „Jižní spojka je velmi vytížená a povrch zde nevydrží tolik let, proto musíme přistoupit k vyměně minimálně pravého jízdního pruhu, který zatěžuje kamionová doprava," řekla Lišková. Opravy začnou 17. března a v obou směrech zůstanou vždy dva jízdní pruhy.

Práce začnou od 21. března také na Štěrboholské radiále. „Musí se vyměnit všechny vrstvy vozovky včetně základů. Půjdeme tam do velké hloubky a v podstatě stavíme novou komunikaci," řekla Lišková.

Dále začne oprava spodní části Barrandovského mostu, která neovlivní dopravu.

V květnu začne stavba nového mostu v Horoměřické ulici a vystavěn bude nový most přes Strakonickou na Zbraslavi, kde byl na konci loňského listopadu původní kvůli havarijnímu stavu zbourán. Po zimní přestávce bude pokračovat oprava mostu ve Slánské ulici.

Dopravu v hlavním městě ovlivní také opravy tramvajových tratí. Rekonstrukce již začala na Sokolovské mezi poliklinikou ve Vysočanech a náměstím OSN.

„Největší událost je pro nás oprava trati v Nádražní. Tento kriticky zchátralý úsek po deseti letech přípravy jde konečně do viditelné fáze opravy," řekl Šurovský. Provoz tramvají bude mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem přerušen od 14. března.

Mezi významné opravy spadá rovněž výměna kolejových oblouků v křižovatce na Karlově náměstí, která bude v květnu při prodloužených víkendech. Souběžně s tím DPP vymění i rozvětvení na Moráni a následně na Tylově náměstí. Nakonec podnik opraví koleje také od zastávky Novoměstská radnice do Spálené.


Rekonstrukce mostu v Horoměřické ulici

Včera v 19:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 15. března 2021 kompletní přestavbu mostního objektu S071 v ulici Horoměřická. Práce by měly být hotové do konce listopadu 2021. 

Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

4. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

4. března 2021 ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Další články
Nahoru