dnes
Pondělí - polojasno
2°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - snih
2°C
V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí
Ilustrační foto: archiv

V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí

Pražany letos čeká 236 oprav, které budou mít významný dopad na dopravu. Jde o opravy silnic i tramvajových tratí. Mezi nejvýznamnějšími jsou opravy Koněvovy ulice, Jižní spojky a Štěrboholské radiály. Koleje budou vyměněny v Nádražní ulici.

Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Kromě toho se chystají desítky drobných oprav, dopravu ovlivní i kulturní a sportovní akce.

„Zima je mírná, takže můžeme zahájit stavební sezonu co nejdřív. Zároveň si můžeme akce rozdělit tak, aby se nehromadily v nejvytíženějších měsících," řekl Scheinherr. Z celkového počtu oprav bude 45 trvat déle než týden.

TSK již zahájila opravy na Poděbradské a Malešické ulici. Pokračovat bude také loni zahájena oprava Novodvorské, kde nyní TSK připravuje přejezdy pro auta do protisměrů a upravuje zastávky MHD. Na Koněvově ulici bude od května do prosince opraven v úseku mezi Husitskou a Ostromečskou povrch vozovky, chodníky a upravena bude šířka jízdních pruhů.

Řidiče čeká i omezení na Jižní spojce, kde budou mimo jiné opraveny protihlukové stěny a povrch vozovky. „Jižní spojka je velmi vytížená a povrch zde nevydrží tolik let, proto musíme přistoupit k vyměně minimálně pravého jízdního pruhu, který zatěžuje kamionová doprava," řekla Lišková. Opravy začnou 17. března a v obou směrech zůstanou vždy dva jízdní pruhy.

Práce začnou od 21. března také na Štěrboholské radiále. „Musí se vyměnit všechny vrstvy vozovky včetně základů. Půjdeme tam do velké hloubky a v podstatě stavíme novou komunikaci," řekla Lišková.

Dále začne oprava spodní části Barrandovského mostu, která neovlivní dopravu.

V květnu začne stavba nového mostu v Horoměřické ulici a vystavěn bude nový most přes Strakonickou na Zbraslavi, kde byl na konci loňského listopadu původní kvůli havarijnímu stavu zbourán. Po zimní přestávce bude pokračovat oprava mostu ve Slánské ulici.

Dopravu v hlavním městě ovlivní také opravy tramvajových tratí. Rekonstrukce již začala na Sokolovské mezi poliklinikou ve Vysočanech a náměstím OSN.

„Největší událost je pro nás oprava trati v Nádražní. Tento kriticky zchátralý úsek po deseti letech přípravy jde konečně do viditelné fáze opravy," řekl Šurovský. Provoz tramvají bude mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem přerušen od 14. března.

Mezi významné opravy spadá rovněž výměna kolejových oblouků v křižovatce na Karlově náměstí, která bude v květnu při prodloužených víkendech. Souběžně s tím DPP vymění i rozvětvení na Moráni a následně na Tylově náměstí. Nakonec podnik opraví koleje také od zastávky Novoměstská radnice do Spálené.


Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

Dnes ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Uzavírka mostu Ve Žlíbku

19. listopadu 2020 v 09:27

Technická správa komunikací uzavře krátkodobě od soboty 21. listopadu do čtvrtka 26. listopadu most X 526 v ulici Ve Žlíbku přes komunikaci D10 (Novopacká).

Ve čtvrtek v noci dojde k uzavření Bubenečského tunelu

18. listopadu 2020 v 16:13

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od 19.11.2020 od 23 hodin do 20.11.2020 do 5 hodin uzavřen.

Kvůli vzpomínkovým akcím se změní trasy čtyř tramvajových linek

16. listopadu 2020 ve 22:41

Z důvodu konání vzpomínkových akcí k událostem 17. listopadu dochází přibližně od 5 hodin do 22 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku úseku Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd.  

Od středy 18. listopadu budou obnoveny školní linky v Praze a školní spoje na příměstských linkách PID

13. listopadu 2020 v 07:19

V návaznosti na rozhodnutí Vlády České republiky o obnovení prezenční výuky pro 1. a 2. třídy základních škol od 18. listopadu 2020 reagují Praha i Středočeský kraj obnovením provozu všech školních linek v Praze (číslo 251 až 275). Opětovně budou také zavedeny školní spoje na příměstských...

Další články
Nahoru