Dnes Pátek - prehanky-dest 21°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 23°C
Pátek 25. 6. 2021
Svátek má Ivan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí
Ilustrační foto: archiv

V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí

Pražany letos čeká 236 oprav, které budou mít významný dopad na dopravu. Jde o opravy silnic i tramvajových tratí. Mezi nejvýznamnějšími jsou opravy Koněvovy ulice, Jižní spojky a Štěrboholské radiály. Koleje budou vyměněny v Nádražní ulici.

Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Kromě toho se chystají desítky drobných oprav, dopravu ovlivní i kulturní a sportovní akce.

„Zima je mírná, takže můžeme zahájit stavební sezonu co nejdřív. Zároveň si můžeme akce rozdělit tak, aby se nehromadily v nejvytíženějších měsících," řekl Scheinherr. Z celkového počtu oprav bude 45 trvat déle než týden.

TSK již zahájila opravy na Poděbradské a Malešické ulici. Pokračovat bude také loni zahájena oprava Novodvorské, kde nyní TSK připravuje přejezdy pro auta do protisměrů a upravuje zastávky MHD. Na Koněvově ulici bude od května do prosince opraven v úseku mezi Husitskou a Ostromečskou povrch vozovky, chodníky a upravena bude šířka jízdních pruhů.

Řidiče čeká i omezení na Jižní spojce, kde budou mimo jiné opraveny protihlukové stěny a povrch vozovky. „Jižní spojka je velmi vytížená a povrch zde nevydrží tolik let, proto musíme přistoupit k vyměně minimálně pravého jízdního pruhu, který zatěžuje kamionová doprava," řekla Lišková. Opravy začnou 17. března a v obou směrech zůstanou vždy dva jízdní pruhy.

Práce začnou od 21. března také na Štěrboholské radiále. „Musí se vyměnit všechny vrstvy vozovky včetně základů. Půjdeme tam do velké hloubky a v podstatě stavíme novou komunikaci," řekla Lišková.

Dále začne oprava spodní části Barrandovského mostu, která neovlivní dopravu.

V květnu začne stavba nového mostu v Horoměřické ulici a vystavěn bude nový most přes Strakonickou na Zbraslavi, kde byl na konci loňského listopadu původní kvůli havarijnímu stavu zbourán. Po zimní přestávce bude pokračovat oprava mostu ve Slánské ulici.

Dopravu v hlavním městě ovlivní také opravy tramvajových tratí. Rekonstrukce již začala na Sokolovské mezi poliklinikou ve Vysočanech a náměstím OSN.

„Největší událost je pro nás oprava trati v Nádražní. Tento kriticky zchátralý úsek po deseti letech přípravy jde konečně do viditelné fáze opravy," řekl Šurovský. Provoz tramvají bude mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem přerušen od 14. března.

Mezi významné opravy spadá rovněž výměna kolejových oblouků v křižovatce na Karlově náměstí, která bude v květnu při prodloužených víkendech. Souběžně s tím DPP vymění i rozvětvení na Moráni a následně na Tylově náměstí. Nakonec podnik opraví koleje také od zastávky Novoměstská radnice do Spálené.


Festival United Islands of Prague omezí dopravu

Včera ve 13:50

V pátek 25. a v sobotu 26. června se v Praze na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží uskuteční festival United Islands of Prague. V sobotu od 6 do 24 hodin budou v souvislosti s touto akcí na komunikacích v Praze 1 a 5 – most Legií, Janáčkovo nábřeží, Vítězná a...

Práce na Hrozenkovské začíná v červenci

Včera ve 13:09

Technická správa komunikací začne 1. července s pracemi na komunikaci Hrozenkovská v úseku Nedašovská – K Třešňovce. Stavba by měla skončit během září 2021.

Uzavření Letenského a Těšnovského tunelu

23. června 2021 v 06:15

Z důvodu hlavních prohlídek Letenského a Těšnovského tunelu budou od čtvrtka 24. června od 23 hodin do pátku 25. června do 5 hodin tunely uzavřeny.

Nové vlaky na Kralupsko a Berounsko

19. června 2021 v 06:27

Praha a Středočeský kraj se dohodly na objednání nových 20 elektrických a 10 motorových jednotek pro železniční tratě z Prahy do Kralup nad Vltavou včetně pokračování do Ústeckého kraje a také na linky S6 a S7 do Berouna včetně linky S75 z Beroun přes Křivoklát do...

Spanilá jízda skútrů Vespa Prahou ovlivní dopravu

17. června 2021 v 08:34

V sobotu 19. června se v Praze uskuteční Spanilá jízda skútrů Vespa. Povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7 a 8. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Tunelový komplex Blanka bude dnes v noci uzavřen

17. června 2021 v 06:56

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 17. června od 23 hodin do pátku 18. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru