dnes
Sobota - polojasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
21°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí
Ilustrační foto: archiv

V plánu na letošek je 236 významných oprav pražských silnic i tratí

Pražany letos čeká 236 oprav, které budou mít významný dopad na dopravu. Jde o opravy silnic i tramvajových tratí. Mezi nejvýznamnějšími jsou opravy Koněvovy ulice, Jižní spojky a Štěrboholské radiály. Koleje budou vyměněny v Nádražní ulici.

Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Kromě toho se chystají desítky drobných oprav, dopravu ovlivní i kulturní a sportovní akce.

„Zima je mírná, takže můžeme zahájit stavební sezonu co nejdřív. Zároveň si můžeme akce rozdělit tak, aby se nehromadily v nejvytíženějších měsících," řekl Scheinherr. Z celkového počtu oprav bude 45 trvat déle než týden.

TSK již zahájila opravy na Poděbradské a Malešické ulici. Pokračovat bude také loni zahájena oprava Novodvorské, kde nyní TSK připravuje přejezdy pro auta do protisměrů a upravuje zastávky MHD. Na Koněvově ulici bude od května do prosince opraven v úseku mezi Husitskou a Ostromečskou povrch vozovky, chodníky a upravena bude šířka jízdních pruhů.

Řidiče čeká i omezení na Jižní spojce, kde budou mimo jiné opraveny protihlukové stěny a povrch vozovky. „Jižní spojka je velmi vytížená a povrch zde nevydrží tolik let, proto musíme přistoupit k vyměně minimálně pravého jízdního pruhu, který zatěžuje kamionová doprava," řekla Lišková. Opravy začnou 17. března a v obou směrech zůstanou vždy dva jízdní pruhy.

Práce začnou od 21. března také na Štěrboholské radiále. „Musí se vyměnit všechny vrstvy vozovky včetně základů. Půjdeme tam do velké hloubky a v podstatě stavíme novou komunikaci," řekla Lišková.

Dále začne oprava spodní části Barrandovského mostu, která neovlivní dopravu.

V květnu začne stavba nového mostu v Horoměřické ulici a vystavěn bude nový most přes Strakonickou na Zbraslavi, kde byl na konci loňského listopadu původní kvůli havarijnímu stavu zbourán. Po zimní přestávce bude pokračovat oprava mostu ve Slánské ulici.

Dopravu v hlavním městě ovlivní také opravy tramvajových tratí. Rekonstrukce již začala na Sokolovské mezi poliklinikou ve Vysočanech a náměstím OSN.

„Největší událost je pro nás oprava trati v Nádražní. Tento kriticky zchátralý úsek po deseti letech přípravy jde konečně do viditelné fáze opravy," řekl Šurovský. Provoz tramvají bude mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem přerušen od 14. března.

Mezi významné opravy spadá rovněž výměna kolejových oblouků v křižovatce na Karlově náměstí, která bude v květnu při prodloužených víkendech. Souběžně s tím DPP vymění i rozvětvení na Moráni a následně na Tylově náměstí. Nakonec podnik opraví koleje také od zastávky Novoměstská radnice do Spálené.


Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

Včera v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Stavba nového mostu uzavře Strakonickou

13. září 2020 v 05:08

Od soboty 19. září od 19 hodin do neděle 20. září přibližně do 13 hodin bude uzavřena Strakonická ulice v obou směrech mezi mimoúrovňovou křižovatkou 2 (MÚK 2 Lipence) a mimoúrovňovou křižovatkou 5 (MÚK 5 Lipence, Zbraslav – Baně).

Tunel Mrázovka bude o víkendu v noci uzavřen

10. září 2020 v 07:15

Od soboty 12. září od 23 hodin do neděle 13. září do 5 hodin bude tunel Mrázovka uzavřen.

Dopravní opatření v souvislosti s jízdou Bikers for Veterans

10. září 2020 v 06:56

V sobotu 12. září se uskuteční charitativní jízda motocyklech Bikers for Veterans po sinicích na území městské části Praha 18. Kolona maximálně 100 účastníků vyjede v 10 hodin z parkoviště u OC Letňany a přibližně v 11:15 hodin opustí území hl. m. Prahy...

Další články
Nahoru