dnes
Čtvrtek - oblacno
12°C
zítra
Pátek - zatazeno
9°C
pozítří
Sobota - skorojasno
4°C
V Písnici shořela hala plná oblečení a obuvi
Písnická hala v plamenech. Foto (3x): Hasiči Praha

V Písnici shořela hala plná oblečení a obuvi

U požáru skladovací haly na ploše zhruba 50×100 metrů v písnické Pramenné ulici dnes odpoledne zasahovala stovka hasičů. Na místě se postupně vystřídalo devět profesionálních a třináct dobrovolných jednotek. Požár haly plné oblečení a obuvi je již pod konrolou.

hala-pisnice-1 Zásah začal ve 12:20. Plameny zachvátily celý prostor haly a dál se šířily na vedlejší objekty. Hasiči se tak soustředili na zastavení šíření plamenů. Po asi dvou hodinách se jim šíření požáru podařilo eliminovat a následovalo dohašování vnitřní části haly.

Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru.  

Během zásahu byly uzavřeny Vídeňská ulice, Kunratická spojka a přilehlé silnice. Policisté evakuovali osoby z přilehlých budov. Na místo dorazil také speciální vysokokapacitní vůz Atego pražských záchranářů.

Chemická jednotka měřila koncentrace škodlivin, které během celého zásahu nebyly zvýšené. Velitel zásahu na místo povolal Český červený kříž a Kontejner nouzového přežití kvůli občerstvení a zázemí pro hasiče. Po 16. hodině byl nasazen nakladač na rozhrabávání ohořelých zbytků uskladneného materiálu. Hasiči postupně dohašovali skrytá ohniska.pozar-haly-pisnice

V nedaleké Libuši zažili pražští hasiči jeden z největších požárů v historii České republiky. Tržnici Sapa, kterou využívají především vietnamští obchodníci, zachvátily plameny počátkem listopadu 2008. Na likvidaci mohutného požáru se tehdy podílelo kolem 420 hasičů.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

19. února 2019 v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru