dnes
Pátek - prehanky-dest
27°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - zatazeno
15°C
V Písnici shořela hala plná oblečení a obuvi
Písnická hala v plamenech. Foto (3x): Hasiči Praha

V Písnici shořela hala plná oblečení a obuvi

U požáru skladovací haly na ploše zhruba 50×100 metrů v písnické Pramenné ulici dnes odpoledne zasahovala stovka hasičů. Na místě se postupně vystřídalo devět profesionálních a třináct dobrovolných jednotek. Požár haly plné oblečení a obuvi je již pod konrolou.

hala-pisnice-1 Zásah začal ve 12:20. Plameny zachvátily celý prostor haly a dál se šířily na vedlejší objekty. Hasiči se tak soustředili na zastavení šíření plamenů. Po asi dvou hodinách se jim šíření požáru podařilo eliminovat a následovalo dohašování vnitřní části haly.

Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru.  

Během zásahu byly uzavřeny Vídeňská ulice, Kunratická spojka a přilehlé silnice. Policisté evakuovali osoby z přilehlých budov. Na místo dorazil také speciální vysokokapacitní vůz Atego pražských záchranářů.

Chemická jednotka měřila koncentrace škodlivin, které během celého zásahu nebyly zvýšené. Velitel zásahu na místo povolal Český červený kříž a Kontejner nouzového přežití kvůli občerstvení a zázemí pro hasiče. Po 16. hodině byl nasazen nakladač na rozhrabávání ohořelých zbytků uskladneného materiálu. Hasiči postupně dohašovali skrytá ohniska.pozar-haly-pisnice

V nedaleké Libuši zažili pražští hasiči jeden z největších požárů v historii České republiky. Tržnici Sapa, kterou využívají především vietnamští obchodníci, zachvátily plameny počátkem listopadu 2008. Na likvidaci mohutného požáru se tehdy podílelo kolem 420 hasičů.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru