dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
V Pelléově vile bude galerie, Praha 6 vybrala nájemce
Pelléova vila. Foto: archiv

V Pelléově vile bude galerie, Praha 6 vybrala nájemce

Praha 6 po několika měsících vybrala nového nájemce Pelléovy vily v Bubenči. Bude jím spolek Porte, který bude provozovat galerii, kulturní centrum a kavárnu. Nájemné bude symbolické, řekl na dotaz ČTK mluvčí radnice Adam Halmoši.

První vernisáž budou moci lidé v historické budově vidět 9. října. Předchozí provozovatel, Galerie Anderle, skončil po deseti letech kvůli nízké návštěvnosti.

Záměr vilu pronajmout oznámila radnice v únoru. Podmínkou soutěže bylo, aby v ní zůstal zachován kulturní a společenský program. Přihlásilo se 14 uchazečů, vítěze vybrala komise v tříkolovém řízení.

„Protože je sdružení neziskovou organizací, platí symbolické nájemné a zároveň má za povinnost se kompletně, celoročně na své náklady, starat o provoz a fungování vily," uvedl Hamoši.

Na rozdíl od předchozího provozovatele podle něj nebude mít nárok na žádné dotace. Ve vile budou od října k vidění výstavy, divadelní představení, lidé budou moci navštívit koncerty, aukce umění, ale i přednášky nebo jazykové kurzy.

V suterénu bude fungovat klub pro seniory. Páry si mohou vilu vybrat jako místo pro svatební obřad.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru