Sobota - snih
2°C
Pražský sport

V Pečkách běžel Pavlišta nejlepší desítku

Na start Mizuno Running Cupu v sobotu přišlo 1103 běžců. Druhý v cíli byl Vít Pavlišta za 30:24, čímž posunul svůj výkon roku na desítku. A vítězka Monika Preibischová překonala časem 34:15 třináct let starý traťový rekord Jany Klimešové.

Druhý díl Mizuno Running Cup 2014 vyhrál keňský běžec David Kiprono Metto v sólozávodě. „Ale na rekord jsem nemyslel, to už by bylo hodně těžké,“ říkal. „Podél celé trati byla nádherná atmosféra, užíval jsem si to, jsem moc spokojený,“ ocenil 23letý běžec, který obléká barvy Unipes teamu z Polska, odkud vyráží na závody po Evropě. A maraton umí za 2:12.

Ceny všem předával televizní moderátor Vojtěch Bernatský, který se stal členem běžecké rodiny. Už absolvoval Kbely, teď Pečky a chystá se pražský půlmaraton.