Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V parku za radnicí bude stát haptický model Staroměstského náměstí
Model bude stát v malém parku za Staroměstskou radnicí. Foto: Karla Karla / Wikimedia Commons

V parku za radnicí bude stát haptický model Staroměstského náměstí

Od letošního června by měl v parku za Staroměstskou radnicí stát haptický model Staroměstského náměstí. Radní Prahy 1 za tím účelem v polovině listopadu loňského roku schválili výpůjčku pozemku. Jedná se o projekt Rotary klubu Praha City, který v úterý 2. ledna získali poslední potřebné povolení k instalaci modelu. 

Haptický model je součástí projektu Dotkni se pražské historie, kdy cílem je po vzoru řady světových měst umožnit osobám se zrakovým postižením i široké veřejnosti a zahraničním návštěvníkům Prahy hmatovou „prohlídku“ těch nejvýznamnějších památek.

Díky modelu se nevidomí a slabozrací budou moci seznámit s „tvarem“ Staroměstského náměstí. Bronzový model kruhového tvaru o základních rozměrech o průměru jeden metr by měl být podle aktuálních plánů slavnostně odhalen ve čtvrtek 6. června.

„Potěšilo mě, že jsme mohli přispět k umístění díla, které umožní lidem bez ohledu na zrakové schopnosti zapojit se do poznávání a prozkoumávání kulturního dědictví našeho města. Jsem ráda, že můžeme podpořit tyto iniciativy a tvořit tak prostor pro všechny občany, aby si mohli užít krásu našeho historického dědictví,” sdělila místostarostka pro životní prostředí a zeleň, hřiště, parky a sportoviště, veřejný prostor, úklid a čistotu Kateřina Klasnová (Rezidenti 1).


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

Včera v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

Včera v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

Včera v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

Včera v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

12. června 2024 v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

12. června 2024 v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Další články
Nahoru