dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili
Policisté obehnali část Čelakovského sadů páskou. Foto: Policie ČR

V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili

Předejít neštěstí se dnes odpoledne podařilo policistů. V Čelakovského sadech u historické budovy Národního muzea zabránili muži, aby se zapálil. Policie ČR to uvedla na svém twitterovém účtu.

Muž, podle policistů ročník narození 1972, zavolal před 16. hodinou na tísňovou linku 158 a řekl, že se chce polít hořlavinou a zapálit. Policistům a strážníkům městské policie se podařilo nešťastníkovi v jeho jednání zabránit.

„Václavského náměstí jsme od Policie ČR převzali sedmačtyřicetiletého muže, inspektor a záchranáři jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice,“ uvedla pražská záchranka na Twitteru. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření policie.

Strážníci horní konec Václavského náměstí u pietních míst, která připomínají výročí sebeupálení Jana Palacha, nyní monitorují. Včera odpoledne se totiž před sochou svatého Václava polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, utrpěl popáleniny zhruba na třiceti procentech těla. Leží v nemocnici ve vážném stavu.


Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

26. ledna 2020 v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

26. ledna 2020 v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Další články
Nahoru