dnes
Pátek - prehanky-dest
27°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - zatazeno
15°C
V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili
Policisté obehnali část Čelakovského sadů páskou. Foto: Policie ČR

V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili

Předejít neštěstí se dnes odpoledne podařilo policistů. V Čelakovského sadech u historické budovy Národního muzea zabránili muži, aby se zapálil. Policie ČR to uvedla na svém twitterovém účtu.

Muž, podle policistů ročník narození 1972, zavolal před 16. hodinou na tísňovou linku 158 a řekl, že se chce polít hořlavinou a zapálit. Policistům a strážníkům městské policie se podařilo nešťastníkovi v jeho jednání zabránit.

„Václavského náměstí jsme od Policie ČR převzali sedmačtyřicetiletého muže, inspektor a záchranáři jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice,“ uvedla pražská záchranka na Twitteru. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření policie.

Strážníci horní konec Václavského náměstí u pietních míst, která připomínají výročí sebeupálení Jana Palacha, nyní monitorují. Včera odpoledne se totiž před sochou svatého Václava polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, utrpěl popáleniny zhruba na třiceti procentech těla. Leží v nemocnici ve vážném stavu.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru