dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili
Policisté obehnali část Čelakovského sadů páskou. Foto: Policie ČR

V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili

Předejít neštěstí se dnes odpoledne podařilo policistů. V Čelakovského sadech u historické budovy Národního muzea zabránili muži, aby se zapálil. Policie ČR to uvedla na svém twitterovém účtu.

Muž, podle policistů ročník narození 1972, zavolal před 16. hodinou na tísňovou linku 158 a řekl, že se chce polít hořlavinou a zapálit. Policistům a strážníkům městské policie se podařilo nešťastníkovi v jeho jednání zabránit.

„Václavského náměstí jsme od Policie ČR převzali sedmačtyřicetiletého muže, inspektor a záchranáři jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice,“ uvedla pražská záchranka na Twitteru. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření policie.

Strážníci horní konec Václavského náměstí u pietních míst, která připomínají výročí sebeupálení Jana Palacha, nyní monitorují. Včera odpoledne se totiž před sochou svatého Václava polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, utrpěl popáleniny zhruba na třiceti procentech těla. Leží v nemocnici ve vážném stavu.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Včera v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru