dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili
Policisté obehnali část Čelakovského sadů páskou. Foto: Policie ČR

V parku u Národního muzea se chtěl zapálit muž, policisté a strážníci mu v tom zabránili

Předejít neštěstí se dnes odpoledne podařilo policistů. V Čelakovského sadech u historické budovy Národního muzea zabránili muži, aby se zapálil. Policie ČR to uvedla na svém twitterovém účtu.

Muž, podle policistů ročník narození 1972, zavolal před 16. hodinou na tísňovou linku 158 a řekl, že se chce polít hořlavinou a zapálit. Policistům a strážníkům městské policie se podařilo nešťastníkovi v jeho jednání zabránit.

„Václavského náměstí jsme od Policie ČR převzali sedmačtyřicetiletého muže, inspektor a záchranáři jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice,“ uvedla pražská záchranka na Twitteru. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření policie.

Strážníci horní konec Václavského náměstí u pietních míst, která připomínají výročí sebeupálení Jana Palacha, nyní monitorují. Včera odpoledne se totiž před sochou svatého Václava polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, utrpěl popáleniny zhruba na třiceti procentech těla. Leží v nemocnici ve vážném stavu.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru