Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V parku Podviní je nové sportovní hřiště
Nové hřiště v parku Podviní. Foto: P9

V parku Podviní je nové sportovní hřiště

Praha 9 dokončila výstavbu sportovního hřiště v libeňském parku Podviní. Informoval o tom místostarosta deváté městské části Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří i oblast sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Zájemci si mohou zahrát fotbal, basketbal nebo další míčové sporty. 

Zatímco třeba na Proseku je pro venkovní sportoviště víc místa, v Libni a okolí kvůli masivní developerské výstavbě moc volných pozemků není. „O to větší radost z tohoto hřiště mám, myslím, že bude hojně navštěvované,“ řekl místostarosta.

Náklady na výstavbu podle něj byly zhruba čtyři miliony korun, necelou polovinou přispělo hlavní město. O hřiště se bude starat společnost Hortus správa zeleně, která na požádání půjčí sítě na míčové hry nebo samotné míče.

„Toto jsou dobře vynaložené peníze, navíc jsme na hřiště získali dotaci. Určitě bych chtěl, aby takových hřišť vzniklo víc. Zadali jsme studii sportovní vybavenosti, ze které jasně uvidíme, kde nám takové plochy chybí,“ sdělil Vážanský.

Jedno nebo dvě sportovní hřiště by si podle něj například zasloužila lokalita vysočanského parku Zahrádky. Občané zatím nejsou jednotní, kde přesně by místa na sportování měla být, právě zmíněná studie by měla přijít s doporučeními.

Už několik let Praha 9 umožňuje veřejnosti sportovat v době mimo školní vyučování na hřištích u základních škol Špitálská, Na Balabence a Novoborská. Městská část díky dotaci ve výši 260 tisíc korun od hlavního města zajistila ostrahu těchto hřišť, aby nedocházelo k jejich ničení.

„Až se v září otevře nová Základní a mateřská škola U Elektry, na hřišti v areálu bych rád také umožnil otevřít odpoledne nebo večer hřiště pro veřejnost,“ dodal Adam Vážanský.  


Autor: Jan Puci

Praha 15: Letní zahradní slavnost

Dnes v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

Zdarma: Jóga na Kampě

Dnes v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

Včera ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

Včera v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

Včera v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

Včera v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Vítání léta na Sulické 2024

19. června 2024 ve 14:08

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická zve na akci pro malé i velké. Děti se mohou vyřádit ve skákacím hradu, chybět nebude dětský koutek, malování na obličej a vrací se oblíbená škola klaunů.

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

19. června 2024 v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Den pro zdraví

19. června 2024 v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

18. června 2024 v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

18. června 2024 v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

18. června 2024 v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Další články
Nahoru