Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V parku Podviní je nové sportovní hřiště
Nové hřiště v parku Podviní. Foto: P9

V parku Podviní je nové sportovní hřiště

Praha 9 dokončila výstavbu sportovního hřiště v libeňském parku Podviní. Informoval o tom místostarosta deváté městské části Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří i oblast sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Zájemci si mohou zahrát fotbal, basketbal nebo další míčové sporty. 

Zatímco třeba na Proseku je pro venkovní sportoviště víc místa, v Libni a okolí kvůli masivní developerské výstavbě moc volných pozemků není. „O to větší radost z tohoto hřiště mám, myslím, že bude hojně navštěvované,“ řekl místostarosta.

Náklady na výstavbu podle něj byly zhruba čtyři miliony korun, necelou polovinou přispělo hlavní město. O hřiště se bude starat společnost Hortus správa zeleně, která na požádání půjčí sítě na míčové hry nebo samotné míče.

„Toto jsou dobře vynaložené peníze, navíc jsme na hřiště získali dotaci. Určitě bych chtěl, aby takových hřišť vzniklo víc. Zadali jsme studii sportovní vybavenosti, ze které jasně uvidíme, kde nám takové plochy chybí,“ sdělil Vážanský.

Jedno nebo dvě sportovní hřiště by si podle něj například zasloužila lokalita vysočanského parku Zahrádky. Občané zatím nejsou jednotní, kde přesně by místa na sportování měla být, právě zmíněná studie by měla přijít s doporučeními.

Už několik let Praha 9 umožňuje veřejnosti sportovat v době mimo školní vyučování na hřištích u základních škol Špitálská, Na Balabence a Novoborská. Městská část díky dotaci ve výši 260 tisíc korun od hlavního města zajistila ostrahu těchto hřišť, aby nedocházelo k jejich ničení.

„Až se v září otevře nová Základní a mateřská škola U Elektry, na hřišti v areálu bych rád také umožnil otevřít odpoledne nebo večer hřiště pro veřejnost,“ dodal Adam Vážanský.  


Autor: Jan Puci

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Včera v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Včera v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Plavejte v Praze 1

Včera v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Včera v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

20. září 2023 v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Komunitní centrum Kampa získalo dotace na péči o zeleň

19. září 2023 v 16:37

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. Rozdělovalo se 286 000 korun.

Zaměstnanci magistrátu pomohli nemocné Verunce, vybrali téměř 57 tisíc korun

19. září 2023 v 15:16

Tříletá Verunka trpící vzácným nervosvalovým onemocněním obdržela v úterý od vedení hlavního města šek s finanční pomocí. Na pomoc Verunce přispívali zaměstnanci pražského magistrátu v rámci charitativní akce Run and Help, celkem přispěli 56 961 korun.

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Vedení Prahy 15 besedovalo s občany o Taškentu

19. září 2023 v 08:18

Zástupci vedení městské části Praha 15 se sešli v Hostivaři na besedě s občany, která proběhla v souvislosti s koncepční studií Centrum Nová Hostivař.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Hygienická stanice zve na Starou rychtu

19. září 2023 v 06:50

Den otevřených dveří pro veřejnost uspořádá ve čtvrtek 28. září od 9 do 15 hodin Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru