Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

V parku Kampa se oslavoval svátek seniorů

Praha 1 se jako každoročně připojila k oslavám Mezinárodního dne seniorů, který se slaví od roku 1991. Je to svátek věnovaný rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, který připomíná jejich důležitou roli v našich životech, ale i problémy, s nimiž se starší a staří lidé musejí potýkat.

„K mé velké radosti dorazili nejen ti zkušenější z nás, ale i generace nejmladší, takže se tato krásná akce trochu přesmykla do akce mnohagenerační. A bylo to skvělé! Zkrátka slavnost, jak má být! Díky všem, kdo pracovali na přípravě tohoto báječného setkání,“ ocenila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Na návštěvníky čekala řada stánků a stanovišť nabízejících osvětu, prevenci, kontrolní vyšetření, informace, zábavu, ale i občerstvení. Dorazili i dobrovolní hasiči, preventisté z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, městští strážníci, odborníci ze spolku Prevence dětem, z ozdravného centra Relax Arte, ze Střediska sociálních služeb Praha 1 i ze sociálního úseku radnice, organizátoři mezigeneračních projektů Mezi námi a Povídej a tradičně také sestry boromejky z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. O úklid se pak starali klienti Centra sociálních služeb Praha v rámci zaměstnanostních sociálních programů.

Celým dnem provázeli moderátor René Kekely a 1. místostarosta David Bodeček, služby a projekty představovala radní Prahy 1 pro sociální oblast a bezbariérovost Ivana Antalová, spolu se sousedy diskutovala i hrála pétanque místostarostka Kateřina Klasnová.

V doprovodném programu vystoupila legenda ze ZŠ Vodičkova – kapela Masakrózní hustec s kapelníkem a věčně mladým učitelem Radkem Pilcem, taneční soubor aktivních a usměvavých seniorek Medunky, zpěvák Martin Růža, Miroslav Šatoplet s Petrou Rézovou a skupina Druhá Sláma.Autor: Alo

V Domově seniorů v Krči již svítí vánoční stromy

1. prosince 2023 ve 12:05

Domov seniorů Krč ovládla vánoční atmosféra, klienti společně s ředitelkou domova Lenkou Kohoutovou a starostou Ondřejem Kubínem společně rozsvítili hned dva vánoční stromy.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Další články
Nahoru