Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V parku Folimanka vznikne pod Nuselským mostem volnočasový areál
Architekti do návrhu zakomponovali cvičební plochu z umělé trávy určenou především pro jógu. Vizualizace(2x): LOXIA

V parku Folimanka vznikne pod Nuselským mostem volnočasový areál

Nový volnočasový areál vznikne na hliněném plácku pod Nuselským mostem v Praze 2. Vznikne zde například ovál využívaný v zimě jako kluziště a budou zde cvičící stroje. Počítá se s výsadbou nové zeleně a úpravou vstupu do parku Folimanka. 

Součástí areálu bude i hřiště s herními a vodními prvky, plocha na cvičení, místo pro grilování, hřiště na pétanque, knižní stánek, kiosek s občerstvením, půjčovnou grilů a sportovního nářadí (v zimě bruslí) a s veřejnými toaletami.

„V rámci areálu bude možno pořádat i menší sportovní a kulturní akce. A vrátí se tam i oblíbená socha skateboardisty, která bude umístěna na vyvýšeném soklu,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS).

Návrh přináší také řešení aktuálně nelogicky umístěných vstupů do parku. V rámci přestavby dojde k propojení současných dvou hlavních cest spojovací cestou z probarveného žlutého asfaltu, na kterou jsou navázané jednotlivé architektonické prvky a která společně se žlutým ocelovým schodištěm návštěvníky přirozeně provede celým areálem. 

Jedním z hlavních prvků bude víceúčelová plocha v podobě velkého modrého oválu. Jde o částečně zapuštěný „bazén“ z probarveného betonu, z jehož povrchu vystupuje podstavec pro sochu skateboardisty, která dříve stála opodál. 

folimanka-volnocasovy-areal-2 Během teplých letních měsíců bude tento ovál sloužit jako zábavná sportovní, rekreační nebo i taneční plocha s interaktivními prvky pro děti. Během chladnějších zimních měsíců se pak ovál promění na kluziště pro veřejné bruslení. Chladicí technologie kluziště bude mobilní a bude instalovaná pouze na zimu. 

Architekti do návrhu zakomponovali také cvičební plochu z umělé trávy určenou především pro jógu a další formy cvičení. Nedaleko je pak umístěno oblé hřiště s vodní pumpou vytvářející interaktivní vodní prvek určený převážně pro děti. Ve zbytku areálu bude dostatek laviček, stolů a židlí. Vznikne i speciální místo pro grilování s kruhovým posezením. 

Projekt má již vydané společné územní a stavební povolení, areál by měl být dokončen ve druhé polovině příštího roku. Náklady jsou vyčísleny na 11,5 milionu korun. 

Folimanka v průběhu historie měnila svoji podobu. Původně se zde nacházela rozlehlá vinice a zahrady s ovocným sadem. Přeměna na park proběhla v 70. letech 20. století. V roce 2007 pak v parku došlo k rozsáhlým rekonstrukcím, kdy úprava východní části parku a „plácku“ pod Nuselským mostem s rozlohou přibližně pět tisíc metrů čtverečních nebyla dořešena. 


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru