Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V parcích Prahy 2 bude na jaře vysazeno 65 stromů
Některé stromy budou vysazeny i v Riegrových sadech. Foto: praha2.cz

V parcích Prahy 2 bude na jaře vysazeno 65 stromů

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání rozhodli o zajištění náhradní výsadby 65 stromů v parcích na území městské části. Nové stromy se objeví do konce května hned v osmi lokalitách. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Na nové stromy se mohou těšit návštěvníci parků a odpočinkových zón: Karlovské předmostí, Folimanka, Havlíčkovy sady, Riegrovy sady, sady Svatopluka Čecha, sady Bratří Čapků, Perucká stráň nebo parku Nad Bělehradskou ulicí.

Mezi novou výsadbou se objeví například javory, lípy, višně, habry, ale také jasany nebo jehličnaté modříny, borovice a jedle. Společnost Gartensta Plus rovněž zajistí následnou péči o všechny nově vysazené dřeviny po dobu pěti let. Městská část v této souvislosti počítá s náklady ve výši zhruba 917 tisíc korun.

„Praha 2 je centrální městskou částí, která je nadměrně zatížena dopravou. Přesto podílem zeleně na svém území výrazně převyšuje celopražský průměr. A aby tomu tak bylo i nadále, radnice každoročně investuje do údržby zeleně a parků minimálně 20 milionů korun. Chceme, aby se u nás občanům dobře žilo, aby měli lepší a zdravější prostředí. Proto je taká obnova a výsadba stromů pro naprostou prioritou,“ řekla starostka Alexandra Udženija (ODS).

Podle místostarosty Václava Vondráška (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci, je pravidelná každoroční obnova zeleně nezbytná. Nově vysazené dřeviny totiž nahradí ty, které byly odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění.

„K výsadbě do parků jsou vybírány takové druhy dřevin, které jsou přizpůsobivé a schopné přežívat i v podmínkách městského tepelného ostrova. Stromy hrají ve městě čím dál větší roli, proto o účelnosti vynaložených prostředků nemám nejmenší pochyby,“ sdělil.  


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru