Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V parcích Prahy 2 bude na jaře vysazeno 65 stromů
Některé stromy budou vysazeny i v Riegrových sadech. Foto: praha2.cz

V parcích Prahy 2 bude na jaře vysazeno 65 stromů

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání rozhodli o zajištění náhradní výsadby 65 stromů v parcích na území městské části. Nové stromy se objeví do konce května hned v osmi lokalitách. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Na nové stromy se mohou těšit návštěvníci parků a odpočinkových zón: Karlovské předmostí, Folimanka, Havlíčkovy sady, Riegrovy sady, sady Svatopluka Čecha, sady Bratří Čapků, Perucká stráň nebo parku Nad Bělehradskou ulicí.

Mezi novou výsadbou se objeví například javory, lípy, višně, habry, ale také jasany nebo jehličnaté modříny, borovice a jedle. Společnost Gartensta Plus rovněž zajistí následnou péči o všechny nově vysazené dřeviny po dobu pěti let. Městská část v této souvislosti počítá s náklady ve výši zhruba 917 tisíc korun.

„Praha 2 je centrální městskou částí, která je nadměrně zatížena dopravou. Přesto podílem zeleně na svém území výrazně převyšuje celopražský průměr. A aby tomu tak bylo i nadále, radnice každoročně investuje do údržby zeleně a parků minimálně 20 milionů korun. Chceme, aby se u nás občanům dobře žilo, aby měli lepší a zdravější prostředí. Proto je taká obnova a výsadba stromů pro naprostou prioritou,“ řekla starostka Alexandra Udženija (ODS).

Podle místostarosty Václava Vondráška (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci, je pravidelná každoroční obnova zeleně nezbytná. Nově vysazené dřeviny totiž nahradí ty, které byly odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění.

„K výsadbě do parků jsou vybírány takové druhy dřevin, které jsou přizpůsobivé a schopné přežívat i v podmínkách městského tepelného ostrova. Stromy hrají ve městě čím dál větší roli, proto o účelnosti vynaložených prostředků nemám nejmenší pochyby,“ sdělil.  


Autor: puc

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

5. února 2023 v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Další články
Nahoru