Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná
V parku na Klárově budou na ploše, kde je nyní trávník, vysazeny stromy. Foto: JP

V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná

V parku na Klárově by mělo příští rok přibýt 23 stromů. Počítá s ním projekt úprav, který dokončuje Praha 1. Plánuje také úpravy blízkého parčíku Holubička a letos v létě by měly začít práce v parku Cihelná na Kampě.

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejma (STAN) nově vysazené stromy park na Klárově odstíní od rušné ulice a budou místo v letních měsících ochlazovat.

„Klárov tak na rozdíl od dnešních dnů bude působit daleko více jako jedna z dalších oáz klidu," řekl. Dodal, že projekt se nyní dokončuje a s pracemi by se mohlo začít příští rok v březnu.

Radnice podle Hejmy plánuje upravit také další park na Klárově, Holubičku naproti budově Zengerovy trafostanice, ve které nyní vzniká umělecká a výstavní instituce Kunsthalle Praha.

V přilehlém parku by měly kromě dalších úprav vzniknout venkovní prostory, které by instituce mohla využívat pro výstavy. Projekt podle něj připravuje krajinářský architekt Zdeněk Sendler, který již dříve v Praze 1 navrhl například park Lannova nebo dětské hřiště na Slovanském ostrově.

park-cihelna

Park Cihelná

Letos koncem prázdnin by měly také začít práce na úpravách parku Cihelná na Kampě, kde již radnice podle starosty vybrala stavební firmu.

Mají tam přibýt nové cesty, lavičky, dětské hřiště, pobytové schodiště a asfaltová cyklostezka, která povede pod mostem směrem od Strakovy akademie a bude pokračovat do ulice U Lužického semináře. Práce budou dokončeny příští rok, dodal Hejma. 


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru