Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná
V parku na Klárově budou na ploše, kde je nyní trávník, vysazeny stromy. Foto: JP

V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná

V parku na Klárově by mělo příští rok přibýt 23 stromů. Počítá s ním projekt úprav, který dokončuje Praha 1. Plánuje také úpravy blízkého parčíku Holubička a letos v létě by měly začít práce v parku Cihelná na Kampě.

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejma (STAN) nově vysazené stromy park na Klárově odstíní od rušné ulice a budou místo v letních měsících ochlazovat.

„Klárov tak na rozdíl od dnešních dnů bude působit daleko více jako jedna z dalších oáz klidu," řekl. Dodal, že projekt se nyní dokončuje a s pracemi by se mohlo začít příští rok v březnu.

Radnice podle Hejmy plánuje upravit také další park na Klárově, Holubičku naproti budově Zengerovy trafostanice, ve které nyní vzniká umělecká a výstavní instituce Kunsthalle Praha.

V přilehlém parku by měly kromě dalších úprav vzniknout venkovní prostory, které by instituce mohla využívat pro výstavy. Projekt podle něj připravuje krajinářský architekt Zdeněk Sendler, který již dříve v Praze 1 navrhl například park Lannova nebo dětské hřiště na Slovanském ostrově.

park-cihelna

Park Cihelná

Letos koncem prázdnin by měly také začít práce na úpravách parku Cihelná na Kampě, kde již radnice podle starosty vybrala stavební firmu.

Mají tam přibýt nové cesty, lavičky, dětské hřiště, pobytové schodiště a asfaltová cyklostezka, která povede pod mostem směrem od Strakovy akademie a bude pokračovat do ulice U Lužického semináře. Práce budou dokončeny příští rok, dodal Hejma. 


Autor: ČTK

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru