Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná
V parku na Klárově budou na ploše, kde je nyní trávník, vysazeny stromy. Foto: JP

V parcích na Klárově přibudou stromy a sochy, úprav se dočká i Cihelná

V parku na Klárově by mělo příští rok přibýt 23 stromů. Počítá s ním projekt úprav, který dokončuje Praha 1. Plánuje také úpravy blízkého parčíku Holubička a letos v létě by měly začít práce v parku Cihelná na Kampě.

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejma (STAN) nově vysazené stromy park na Klárově odstíní od rušné ulice a budou místo v letních měsících ochlazovat.

„Klárov tak na rozdíl od dnešních dnů bude působit daleko více jako jedna z dalších oáz klidu," řekl. Dodal, že projekt se nyní dokončuje a s pracemi by se mohlo začít příští rok v březnu.

Radnice podle Hejmy plánuje upravit také další park na Klárově, Holubičku naproti budově Zengerovy trafostanice, ve které nyní vzniká umělecká a výstavní instituce Kunsthalle Praha.

V přilehlém parku by měly kromě dalších úprav vzniknout venkovní prostory, které by instituce mohla využívat pro výstavy. Projekt podle něj připravuje krajinářský architekt Zdeněk Sendler, který již dříve v Praze 1 navrhl například park Lannova nebo dětské hřiště na Slovanském ostrově.

park-cihelna

Park Cihelná

Letos koncem prázdnin by měly také začít práce na úpravách parku Cihelná na Kampě, kde již radnice podle starosty vybrala stavební firmu.

Mají tam přibýt nové cesty, lavičky, dětské hřiště, pobytové schodiště a asfaltová cyklostezka, která povede pod mostem směrem od Strakovy akademie a bude pokračovat do ulice U Lužického semináře. Práce budou dokončeny příští rok, dodal Hejma. 


Autor: ČTK

Praha 13: Platba kartou na Czech POINT a Ověřování

Včera v 17:04

Praha 13 poskytuje desítky služeb a na většině pracovišť lze platit platební kartou. Dalšími místy, na kterých mohou klienti úřadu nově kartu použít, jsou Czech POINT a Ověřování.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

28. června 2022 v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Další články
Nahoru