dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C

V pankráckém parku proběhne PesFest

Majitelé a milovníci psů se setkají v neděli 23. června v pankráckém parku Družby na PesFestu, celodenním festivalu věnovaném čtyřnohým společníkům člověka. Akci pořádá městská část Praha 4.

Program je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí rovněž pro psí plemena. Každý příchozí si například může s vlastním psem vyzkoušet pod vedením trenérů Klubu agility ČR agility překážky. Zároveň diváci uvidí i neoficiální závody v tomto sportu.

Na ploše parku se představí neziskové společnosti starající se o opuštěné nebo týrané psy. Návštěvníci si některá zvířata mohou přímo na místě adoptovat, nebo alespoň zakoupit drobné suvenýry s fotografiemi útulkových pejsků, a tím podpořit opuštěná zvířátka. Nebude chybět ani prodej potřeb pro domácí mazlíčky, k dostání budou psí sušenky, obojky, vodítka, psí kosmetika apod.

Součástí festivalu bude i sbírka pro psy v útulcích. Do speciálního koše můžete vhodit dárky zakoupené na festivalu, nebo donesené z domova. Vítané jsou především granule, konzervy, pamlsky, hračky, vodítka a obojky, přepravky a tašky, oblečky, misky, staré osušky a matrace. Po celý den bude návštěvníkům k dispozici bezplatná kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat, s výcvikem a výchovou psů poradí rovněž kynolog Stanislav Beníšek. Celodenní program završí koncert skupiny Rangers alias Plavci.

Program PesFestu:

10:00 oficiální zahájení Honzou Musilem
10:05 dog dancing: Alena Smolíková – teriér
10:15 průřez výcvikem záchranářského psa (ukázka poslušnosti, specifických překážek,nácvik vyhledávání lidí) – Záchranná brigáda kynologů Praha
10:45 soutěž o nejlepšího chytače piškotů – chytá pán i pes
11:15 dogsfrisbee pod pódiem – Alena Smolíková
11:30 ukázka odchytu pejsků – Vet Servis
12:15 soutěž ve skoku do výšky za piškotem
12:45 dog dancing – Alena Smolíková – kříženec, začátek hlasování ve volbě Sympaťáka PesFestu
13:00 přehlídka útulkových pejsků
13:30 soutěž v aportování buřta
14:00 ukázka výcviku asistenčních psů – HelpPes
14:30 dog dancing – Alena Smolíková – husky
14:40 dogsfrisbee pod pódiem – Alena Smolíková
14:50 sympaťák PesFestu, volba nejzdatnějšího pejska – jaké umí triky, povely, vtípky
15:30 přednáška o kynologickém výcviku psů pro širokou veřejnost – s výcvikem a výchovou
psů radí kynolog Stanislav Beníšek
16:15 dog dancing – Alena Smolíková – border kolie Keysi
16:30 soutěž – shazování kelímku vrtícím ocáskem
17:00 kapela Rangers (Plavci)


Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

Dnes ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

Dnes v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Vánoční jarmark magistrátu ve Škodově paláci

Dnes v 15:26

Třetí ročník jarmarku se koná ve středu 13. prosince od 10 do 17 hodin.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

Dnes ve 12:47

Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. 

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

Dnes ve 12:32

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze...

Operní árie na Bastionu

Dnes v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Praha 3 zve na Adventní koncert 2017

Dnes v 09:18

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zve na Adventní koncert v pátek 15. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Radnice zrestaurovala plastiku. Čistý bruselský styl najdete v Praze 10

Dnes v 07:32

Plastika Rychlost od Jiřího Nováka byla instalována v roce 1961 a reprezentuje čistý tzv. bruselský styl. Dlouhodobé restaurování významné plastiky bylo ukončeno a veřejnost ji může vidět před základní školou V Rybníčkách v Praze 10.

Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov: V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 07:25

Ve středu 13. prosince dojde od 0.35 hodin do 2.35 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov v uvedeném směru.

Běžecká škola Prahy 10. Zdarma

Dnes v 07:09

Běžeckou školu můžete navštívit zdarma každé úterý až do 23. prosince od 18 hodin v Malešickém parku.

Komentovaná vycházka po Olšanských hřbitovech

Dnes v 07:06

Vycházka ve středu 13. prosince bude tematicky zaměřena na historii tohoto pohřebiště a především na několik nejvýznamnějších hrobů, které se na Olšanech nacházejí – například hrobku rodiny Hrdličkovy, hrob Jana Palacha, hrob sester Klenkových, hrobku rodiny Waldek und Hordt či hrob Josefa...

Cyklisté v centru Prahy blokovali ulici, odmítají zákaz kol na pěších zónách

Dnes v 00:16

Cyklisté včera v podvečer na protest proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici v první městské části. Blokádě předcházela společná jízda ulicemi, uvedla ČTK.

Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Další krátké zprávy
Nahoru