Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Paláci Dunaj na Národní třídě se usídlí Evropská investiční banka
Palác Dunaj po rekonstrukci prokoukne. Zdroj vizualizace: Zeitgeist Asset Management

V Paláci Dunaj na Národní třídě se usídlí Evropská investiční banka

Kancelářské prostory v nově zrekonstruované budově Paláce Dunaj v ulici Národní v historickém centru Prahy si pronajaly mezinárodní advokátní kancelář CMS a Evropská investiční banka (EIB). Celková obsazenost nyní dosahuje téměř 80 procent. Volné zůstává pouze jedno patro kanceláří a retailové jednotky v přízemí budovy, kde již také probíhají jednání s potenciálními zájemci. Informoval o tom Jaromír Zahrada, asset manažer společnosti Zeitgeist Asset Management, která reprezentativní budovu od roku 2017.

„Jsme rádi, že se nám do Paláce Dunaj podařilo získat další prestižní nájemce. Uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy potvrzují nejen vysokou kvalitu celého projektu z hlediska architektury a udržitelnosti, ale také jeho atraktivitu pro nájemce z řad renomovaných firem a organizací,“ sdělil Zahrada. 

Evropská investiční banka, která je finanční institucí Evropské unie vlastněná jejími 27 členskými státy, tak doplní další významné evropské instituce, které se do budovy stěhují. Těmi jsou tuzemské Zastoupení Evropské komise a Kancelář Evropského parlamentu společně s interaktivním centrem pro širokou veřejnost. Jejich fit-outy byly dokončené společně s uvedením celého Paláce Dunaj do provozu vloni v listopadu.

V prostorách pro veřejnost „Zažijte Evropu – Europa Experience," které návštěvníkům nabídne řadu virtuálních prvků s cílem přiblížit jim Evropu atraktivním a zábavným způsobem, se v tuto chvíli ještě instalují moderní technologie. Zahájení provozu je plánováno letos v dubnu. 

Dalším významným nájemcem bude advokátní kancelář CMS Česká republika, která podepsala dlouhodobou nájemní smlouvu na dvě nejvyšší podlaží s výhledem na Pražský hrad. CMS je jednou z prvních zahraničních advokátních kanceláří, které byly otevřeny v České republice. 

Proces stěhování prvních nájemců již probíhá. Současně s tím se také chystá zahájení fit-outu pro Českou advokátní komoru a pokračují dokončovací práce na atriu a střeše, které budou odevzdány v druhé fázi kolaudace v květnu letošního roku.

„Architektura Adolfa Foehra i nadále zůstává respektovaným příkladem konstruktivistického designu 20. století, avšak nově získala současný lesk a technologie přispívající k větší energetické šetrnosti a dlouhodobé udržitelnosti. Palác Dunaj se postupně stává moderním pracovním a společenským centrem v srdci Prahy, které dává celé lokalitě další rozměr,“ komentuje Peter Noack, CEO společnosti Zeitgeist Asset Management. 

Palác Dunaj leží na rohu ulic Národní a Voršilská v centru kulturního dění poblíž Národního divadla, kavárny Slavie či Akademie věd ČR. Společnost Zeitgeist Asset Management koupila původní sto let starou budovu pro německý penzijní fond v roce 2017 od stavební firmy Eurovia, která zde měla sídlo od roku 1958. Modernizace probíhala pod vedením mezinárodní architektonické kanceláře Chapman Taylor a generálního dodavatele Geosan Group. Pronájem prostor zajišťuje společnost Cushman & Wakefield.


Autor: Karel Netolický

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru