dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
V opuštěném komplexu v centru vzniká kulturní kampus pro veřejnost
Prázdné prostory brzy ožijí. Foto: archiv FF UK

V opuštěném komplexu v centru vzniká kulturní kampus pro veřejnost

V pondělí 10. dubna se veřejnosti poprvé otevře rozsáhlý komplex dosud prázdných budov v pražské Hybernské ulici. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy zde ve spolupráci s magistrátem otevírá multifunkční prostor, který bude sdružovat kreativní studenty, akademiky a umělce a sloužit obyvatelům i návštěvníkům Prahy.    

Festivalem Týden diverzity 10. až 13. dubna 2017 zahájí prázdné sedmidomí v Hybernské 4 svoji proměnu v otevřený komunitní prostor, kde se stýká veřejnost, akademici, studenti a umělci. Bohatý program ukáže možnosti propojení těchto sfér, ke kterému bude už od května docházet soustavně a v ještě větší návaznosti na nejrůznější kulturní a vzdělávací aktéry v centru města.

„Ve smysluplném využívání prázdných prostor, které jsou v majetku města, je obrovský potenciál. Smysluplný projekt, jako je tento, dokáže totiž oživit celou tu lokalitu, ale zároveň propoji akademiky, studenty a umělce s veřejností,“ říká pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Veřejnosti se tak otevře netradiční městský prostor i sama univerzita – nejen jako vzdělávací a vědecká instituce, ale především jako společenství umělecky a kulturně založených tvůrčích individualit.

„Univerzita Karlova je po několik set let stálým obyvatelem centra Prahy a vždycky hledala způsoby, jak využívat obrovský potenciál svých studentů a akademiků k oživení města,“ říká Ina Píšová, mluvčí Filozofické fakulty UK.

„Chceme pozvat Pražany, aby se stali součástí univerzity, zažili naše workshopy, přišli na přednášky, výstavy a projekce nebo se s našimi kunsthistoriky vydali na komentované prohlídky města. Město a univerzita vždy byly a jsou živá komunita.“

Po čtyři dubnové dny bude neobvyklý prostor v Hybernské nabízet svým návštěvníkům kromě zmíněných workshopů a výstav také videomapping, únikové hry, filmové projekce a koncerty, mimo jiné i známého orchestru BERG.

Záštitu nad akcí převzala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, která se zúčastní také panelové debaty o rozvoji města, a profesor Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, který celý Týden diverzity osobně zahájí.  Akce budou probíhat v objektu v Hybernské 4 vždy od 10 hod do pozdního večera. Vstup na veškeré akce Týdne diverzity je zdarma. Kompletní program a další informace jsou na www.tydendiverzity.cz


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru