Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V okolí všech stanic na lince metra B se bude uklízet, zapojit se může kdokoli
Uklízet se bude také u vstupu do stanice metra B Karlovo náměstí ze Zítkových sadů. Foto: Alena Pokorná / CC BY-SA 4.0

V okolí všech stanic na lince metra B se bude uklízet, zapojit se může kdokoli

Pražský dopravní podnik (DPP) se letos připojil k celorepublikové iniciativě Ukliďme Česko akcí Ukliďme Béčko. Ve spolupráci s českou pobočkou projektu Trash Hero zve všechny zájemce v sobotu 19. září na dobrovolnické úklidy, které proběhnou v okolí všech 24 stanic linky metra B.

U stanic metra budou dospělým i dětem k dispozici pytle a rukavice, které byly poskytnuty od pražských městských částí, organizace Ukliďme Česko a bezobalových obchodů Bezobalu a Neobaleno. Zájemci si však mohou přinést i vlastní náčiní jako například košťata či lopatky.

Uklízet se bude zejména běžný drobný odpad jako nedopalky cigaret, láhve, plechovky či krabice od nápojů. Přesný čas a místo srazu u konkrétní stanice metra zájemci naleznou na www.dpp.cz/uklidmecesko.

Dobrovolníci iniciativy Trash Hero Praha pořádají pravidelné úklidy pro veřejnost od roku 2016, ale poskytují také praktické ekologické workshopy pro školy a školky. Iniciativa má v Česku již 18 základen. Akce Ukliďme Béčko cílí na dospělé i na děti.

„Věříme, že právě u mladé generace mají podobné akce smysl,“ říká Jan Bareš, spoluzakladatel Trash Hero a dodává: „Děti se prostřednictvím úklidů učí neodhazovat obaly na zem, třídit odpad a také žádný odpad nevytvářet – například tím, že odmítnou igelitový sáček nebo novou plastovou láhev.“

Pražské metro v současné době sveze o pracovních dnech denně zhruba 800 tisíc lidí, v době před koronakrizí to bylo až 1,2 milionu. Každý týden skončí v odpadkových koších ve stanicích a vestibulech metra všech tří linek v součtu v průměru 368 tisíc litrů odpadů, který musí DPP na své náklady likvidovat.


Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Další články
Nahoru