Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V okolí všech stanic na lince metra B se bude uklízet, zapojit se může kdokoli
Uklízet se bude také u vstupu do stanice metra B Karlovo náměstí ze Zítkových sadů. Foto: Alena Pokorná / CC BY-SA 4.0

V okolí všech stanic na lince metra B se bude uklízet, zapojit se může kdokoli

Pražský dopravní podnik (DPP) se letos připojil k celorepublikové iniciativě Ukliďme Česko akcí Ukliďme Béčko. Ve spolupráci s českou pobočkou projektu Trash Hero zve všechny zájemce v sobotu 19. září na dobrovolnické úklidy, které proběhnou v okolí všech 24 stanic linky metra B.

U stanic metra budou dospělým i dětem k dispozici pytle a rukavice, které byly poskytnuty od pražských městských částí, organizace Ukliďme Česko a bezobalových obchodů Bezobalu a Neobaleno. Zájemci si však mohou přinést i vlastní náčiní jako například košťata či lopatky.

Uklízet se bude zejména běžný drobný odpad jako nedopalky cigaret, láhve, plechovky či krabice od nápojů. Přesný čas a místo srazu u konkrétní stanice metra zájemci naleznou na www.dpp.cz/uklidmecesko.

Dobrovolníci iniciativy Trash Hero Praha pořádají pravidelné úklidy pro veřejnost od roku 2016, ale poskytují také praktické ekologické workshopy pro školy a školky. Iniciativa má v Česku již 18 základen. Akce Ukliďme Béčko cílí na dospělé i na děti.

„Věříme, že právě u mladé generace mají podobné akce smysl,“ říká Jan Bareš, spoluzakladatel Trash Hero a dodává: „Děti se prostřednictvím úklidů učí neodhazovat obaly na zem, třídit odpad a také žádný odpad nevytvářet – například tím, že odmítnou igelitový sáček nebo novou plastovou láhev.“

Pražské metro v současné době sveze o pracovních dnech denně zhruba 800 tisíc lidí, v době před koronakrizí to bylo až 1,2 milionu. Každý týden skončí v odpadkových koších ve stanicích a vestibulech metra všech tří linek v součtu v průměru 368 tisíc litrů odpadů, který musí DPP na své náklady likvidovat.


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Umělci hledají cesty pro performance i v omezených podmínkách

11. prosince 2020 ve 14:52

Výstava mladých umělců Cosmos probíhá do konce týdne v Grottě v Halíčkových sadech, známých jako Grébovka.

Další články
Nahoru