Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V okolí Trojské ulice se rozšíří parkovací zóny, požádala o to Praha 8
Parkovací zóny v Praze. Ilustrační foto: archiv

V okolí Trojské ulice se rozšíří parkovací zóny, požádala o to Praha 8

Na základě žádosti osmé městské části dojde k rozšíření Zón placeného stání (ZPS) pro oblast Trojské ulice a okolí. Ty začnou začít platit od začátku letošního července. Informoval o tom mluvčí Prahy 8 Martin Šalek.

Zóny budou rozšířeny v oblasti ulic Trojská, Nad Hercovkou, Na dlážděnce, Pod dlážděnkou, Nad Hercovkou nebo Přádova, tedy na pomezí Kobylis, Libně a Troji.

Důvodem pro rozšíření zón je podle Šalka snaha o regulaci dopravy v klidu, zamezení odstavování vozidel nerezidentům na dopravních uzlech či poblíž úřadů a zabírání tak parkovacích míst pro místní obyvatele.

Projekt projednala a schválila dopravní komise a schválilo ho vedení městské části. V této oblasti již zóny v Kobylisích a v lokalitě Šutky byly zavedeny již dříve, jedná se tedy o rozšíření o další ulice.

Zóny začaly v Praze 8 platit v roce 2016. Nejsou na celém území, ale jsou zavedeny jen v částech. Rezidenti platí za parkování 1200 korun ročně.


Autor: puc

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru