Dnes Neděle - zatazeno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V okolí Florence a Palmovky proběhla bezpečností akce

Ve středu proběhla v oblasti Florence a Palmovky preventivní bezpečnostní akce. Účastnili se jí kriminalisté SKPV Obvodního ředitelství policie Praha III a představitelé vedení radnice Prahy 8.

Na bezpečnostní akci bylo vyčleněno 11 policistů. V rámci hlídkové činnosti zde bylo kontrolováno 63 osob a 8 vozidel. Dále kriminalisté navštívili osm provozoven a dvakrát zkontrolovali areál ÚAN Florenc.

„Při těchto kontrolách bylo na Florenci poblíž provozovny restaurace McDonald‘s zjištěno a zadokumentováno držení omamných a psychotropních látek v množství 6,2 gramu pervitinu a 2 gramy marihuany,“ uvedl mluvčí Prahy 8 Martin Šalek.

V této věci byly zahájeny úkony trestního řízení podle §284/2 trestního zákoníku. Dále byl v prostoru před vestibulem stanice metra Florenc zjištěn a zadržen podezřelý z neoprávněného držení platebního prostředku (platební karty).

V prostoru stanice metra Palmovka bylo zjištěno a zadokumentováno přestupkové držení omamných a psychotropních látek 0,8 gramu metamfetaminu. Věc bude dále řešena jako přestupek.


Autor: Alo

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

30. listopadu 2023 v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Další články
Nahoru