Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V okolí Bulovky vzniknou v příštím roce parkovací zóny
Parkovací zóny v Praze. Ilustrační foto: archiv

V okolí Bulovky vzniknou v příštím roce parkovací zóny

V ulicích v okolí Bulovky v Praze 8 nechá radnice rozšířit parkovací zóny. V kterých ulicích budou, zatím není jasné, vedení městské části nyní nechá vypracovat projekt. Vyznačeny by mohly být v příštím roce na jaře. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí radnice Martin Šalek. Zóny začaly v části Prahy 8 platit v roce 2016 a naposledy byly rozšířeny letos v okolí Trojské ulice. Rezidenti platí za parkování 1200 korun ročně.

Nové zóny se týkají oblasti nazývané Libeň-střed. „K zavedení zón placeného stání přistupujeme na základě analýzy, z níž vyplývá, že je vhodné je zavést. Po zónách volají také někteří místní obyvatelé, zejména v ulici Vosmíkových," řekl Šalek.

Po zavedení budou zóny propojeny s okolními oblastmi, ve kterých již fungují. Důvodem pro zóny v okolí Bulovky je právě to, že se vozy ze zmíněných oblastí přesunuly právě sem. Zároveň se zlepší parkování rezidentů v této oblasti, uvedl Šalek.

Zřízení zón již schválila komise pro dopravu Prahy 8 a vedení městské části. Jakmile vznikne projekt, předloží jej městská část magistrátní komisi pro parkování. Přestože rozmístění a rozsah zón plánuje městská část, musí jejich spuštění nakonec odsouhlasit magistrát.

Zóny se v hlavním městě v moderní podobě poprvé zavedly v roce 1996 v části Prahy 1, kde se snaha o regulaci dopravy objevila už vce 1982. Následně se rozšířily a fungují v Praze 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 16 a 22. Na parkovném vybere magistrát ročně okolo půl miliardy korun.


Autor: ČTK

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

Včera ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru