dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
V Obecním domě je bomba na prezidenta, volal muž minutu po půlnoci
Obecní dům v noci. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

V Obecním domě je bomba na prezidenta, volal muž minutu po půlnoci

Dnes se minutu po půlnoci na operačním středisku pražské policie rozezvonil telefon. Poté, co operátor linky tísňového volání hovor přijal, uslyšel „suché“ sdělení „Dobrý den, prosím vás, v Obecním domě je bomba na prezidenta."

V Obecním domě se v pondělí večer konala recepce konference na počest obětí holocaustu. Do historické budovy dorazila řada významných hostů, nicméně v době telefonátu už byli pryč.

I tak to byl podnět pro policisty ochranných služeb policejního prezídia ještě více zintenzivnit ostražitost vůči jednotlivým státníkům. Zásadním alarmem bylo toto sdělení také jednak pro policisty pyrotechnické služby, pořádkové a dopravní služby, ale především pro kriminalisty.

Ti během chvíle zjistili, že volal neznámý muž přímo z oblasti Náměstí republiky. Další zjištěné skutečnosti přivedly kriminalisty až do nákupního centra v Praze 4.

„Tam následně detektivové zadrželi jednatřicetiletého, česky hovořícího muže, u kterého zajistili i telefon, ze kterého byl uskutečněn zmiňovaný hovor. Přínosem pro celé objasnění této události bylo, že se zadržený ani na minutu nezříkal své odpovědnosti a k telefonátu se plně doznal,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Z toho důvodu ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. „Na místě je také zmínit, že bude nutné podrobit obviněného psychiatrickému zkoumání,“ dodal Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru